@365tipu

Jak stáhnout Windows 10 Fall Creators Update?

Je 17. října, den kdy Microsoft uvolní podzimní aktualizaci pro Windows 10 – tedy tu co nese název Fall Creators Update. Tradičně platí, že nová verze Windows 10 je volně dostupná a časem se vám sama nabídne ve Windows Update. Což ale může znamenat týdny až měsíce čekání.

Pokud chcete Windows 10 Fall Creators Update získat dříve, tak to jde stejnou cestou jako u předchozích aktualizací – Na www.microsoft.com/en-gb/software-download/windows10 stáhněte program pro stažení a aktualizaci Windows – tedy Pomocníka s aktualizací Windows 10. Jakmile Microsoft Fall Creators Update uvolní, tak právě tenhle program vám ho umožní stáhnout přímo.

2017-10-17 19_32_13-dbd-asus – Připojení ke vzdálené ploše.png

Po kliknutí na Update now vše pokračuje takto:

 

 

2017-10-17 19_34_58-dbd-asus – Připojení ke vzdálené ploše

 

2017-10-17 19_35_13-dbd-asus – Připojení ke vzdálené ploše

 

2017-10-17 19_35_24-dbd-asus – Připojení ke vzdálené ploše

Samotné stažení je otázka 30-40 minut na 13 Mbps VDSL. Pokud budete mít rychlejší internetové připojení, bude doba kratší. Po stažení si užijete další procenta

2017-10-17 20_24_58-dbd-asus – Připojení ke vzdálené ploše.png

Příprava aktualizace po stažení trvá běžně dalších 30 až 40 minut – a to i přes spuštění na stroji s čerstvými Windows 10, SSD diskem a 16 GB paměti.  Po celou dobu je možné používat váš počítač, ale určitě se připravte na zhruba hodinu až dvě pro tyto dvě fáze.

Po dokončení přípravné fáze přichází nutnost restartu počítače. Tady se připravte na pár minut až pár desítek minut čekání a několik možných restartů – v této době počítač používat už nemůžete.

2017-10-17 21_08_12-dbd-asus – Připojení ke vzdálené ploše.png

Pokud vám při téhle fázi začne zběsile blikat klávesnice, tak to prostě ignorujte 🙂

Po posledním restartu se objeví přihlášení, ale stále nemáte vyhráno, čekává vás pár (vyšších) minut v podobě „Tato akce může trvat několik minut„. Mírně nervozity přináší to, že na vašem notebooku stále bliká klávesnice, ale doufejte v to nejlepší. Přestane u „Tyto aktualizace zvýší vaši ochranu v online světě“.  Pravda, jeden si říká, proč tohle nemohlo proběhnout v těch dvou předchozích hodinách. Budiž.

Ta blikající klávesnice vás možná neopustí ani po dokončení přípravy vašeho účtu.

TIP: Nejste si jisti, jakou verzi Windows 10 že to máte? Mrkněte do Jaká čísla verzí mají jednotlivé verze Windows 10? Jak poznám Windows 10 Fall Creators Update?

Jak to dopadne po aktualizaci?

Otázka do pranice. Google Drive (ten nový Backup&Sync) například prohlásí, že „Chybí synchronizovaná složka, Zálohování a synchronizace se snaží synchronizovat Documents, ale složka byla přesunuta nebo smazána„.

Chaoticky se budou chovat i další programy. Blikající klávesnici u ASUS notebooku nepřestala blikat ani po restartu. Nefungoval ani přístup na Vzdálenou plochu (Remote Desktop). Na notebooku od Toshiby to vypadá, že aktualizace proběhla bez problémů, ale zcela ověřit to budu moci až později (nechal jsem přes noc, ráno bylo hotovo).

Po návratu zpět vás například bude čekat i reinstalace Dropboxu, ani ten není na Windows 10 Fall Creators Update připraven. Doporučím pustit SFC /SCANNOW.

Takže jestli chcete nějaký závěr: Windows 10 Fall Creators Update čerstvě po uvedení na trh byl enormní nedodělek. 

TIP: V souhrnu ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10 se v průběhu října objeví nové tipy, týkající se právě Fall Creators Update.

Jak to vypadá, když aktualizace není dostupná

Pokud se hned objeví „Děkujeme, že jste Windows 10 aktualizovali na nejnovější verzi.“ znamená, že tam Fall Creators Update ještě dostupné není. Nezapomeňte, že stažení nové verze může být poměrně náročně na přenesená data (i čas).

2017-10-17 16_34_55-Pomocník s aktualizací Windows 10.png

 

 

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky