@365tipu

TIP#749: Jak se změnil osobní profil na Facebooku v březnu 2017?

Určitě jste si všimli, řadu měsíců po změně firemních profilů (Stránek) se změnil i osobní profil. Profilový obrázek nahoře vpravo konečně nezasahuje do obrázku v záhlaví. Vlevo se objevuje menu (což je mimochodem návrat k designu roky zpět), vpravo je sloupec s věcmi, které byly původně vlevo. Přizpůsobení minimální, ale alespoň zůstala zachována timeline, kterou na Stránkách Facebook rozbil.

2017-03-19 09_32_57-Daniel Dočekal.png
Osobní profil od března 2017
2017-03-19 10_04_26-Program Manager.png
Osobní profil do března 2017

Stále platí, že si můžete nahrát profilový obrázek (čtverec). Ten rozhodně nahrávejte v nějaké velké podobě, protože stejně jako u Stránek, i zde se z nahrání profilového obrázku stane příspěvek a uloží se vám mezi fotky. Takže jakkoliv má 180 x 180 (na profilu) a 40 x 40 v newsfeedu, tenhle rozměr se vás už netýká. Minimálně tedy tak 800 x 800 bodů. Na Stránce má mimochodem 170 x 170, takže Facebook opět pokračuje v nekonzistenci.

Obrázek v záhlaví vypadá jako shodný se stránkou, ale ani tady tomu tak není. Nepochopitelně má rozměr 820 x 304 zatímco na Stránce je to aktuálně 820 x 312 (ano, ještě nedávno to bylo 828 x 315 a v předchozí podobě dokonce 851 x 315). Pokud začínáte mít podezření, že tady někdo zešílel, tak je to správně. Každopádně, sem také nahrávejte větší obrázek a případně si nastavte co z něj bude vidět. Stejně jako v předchozím případě se nahráním vytvoří příspěvek.

TIP: V Jak na Karty v nové podobě Stránek na Facebooku?  se můžete podívat, jak tohle všechno funguje u Stránek

2017-03-19 09_50_29-(3) Daniel Dočekal.pngObsah profilu můžete ovlivnit tím, že si zapnete a vypnete jednotlivé záložky (když použijeme stejnou terminologii jako je u Stránek).

Pod levým menu najdete Manage Sections/Spravovat oddíly. Zobrazí se vám přehled všech oddílů (záložek) a můžete je vypínat, zapínat a měnit jejich pořadí. Některé klasicky vypnout ani přesunou nemůžete – takže O mně, Přátelé, Fotky i Videa prostě mít musíte a vždy budou mít přednost.

Zbytek už můžete ovládat jak zrušením zaškrtávátka, tak přesunutím. Bude se to v zásadě týkat pravého sloupce (a také levého menu), protože u osobního profilu se naštěstí v samotné timeline nic nestalo. Osobně doporučím, abyste si co nejvíce věci vypnuli, přeplněné osobní profily moc nepomáhají.

POZNÁMKA: Pokud nový vzhled nemáte, tak k vám ještě nedorazil. Bude to znamenat i to, že pokud přejdete na například můj profil (Daniel Dočekal), tak ho také neuvidíte v nové podobě. Prostě to chce trpělivost.

Menu pod obrázkem v záhlaví (Ony „…“) má aktuálně jen dvě možnosti – podívat se na vlastní profil jako někdo z přátel (nebo jako někdo koho v přátelích nemáte). Což je dobré pro kontrolu, jestli na vašem profilu není vidět něco, co tam vidět nechcete (pořád ale platí, že Facebook žádné soukromí nenabízí a něco soukromého na něm nemá co pohledávat). Druhá volba, Timeline Settings vás přivede do Nastavení na Timeline and Tagging Settings

Menu na cizím profilu vám nabídne zobrazení přátelského vztahu, stále je zde letité Poke/Šťouchnutí a možnost Nahlásit/Report a Zablokovat/Block. Samozřejmě i možnost vstoupit či vystoupit z přátelského stavu, sledovat či odsledovat, poslat zprávu a ještě nějaké další drobnosti.

Nezapomeňte, že různorodé sekce (zejména třeba ta o vás/About) nebo zobrazení Přátelé/Friends nabízí množství dalších nastavení a věcí k vyplnění. Včetně různorodých nastavení viditelnosti. Těch, které nejsou v Nastavení účtu.

2017-03-19 10_15_06-Daniel Dočekal.png

V pravém sloupci zůstala ona pětice „vybraných fotografií“ (co byla původně vlevo), do kterých si můžete něco přidat. Pokud ji nechcete, tak tam nic nenahrávejte, protože tohle vypínat a zapínat přímo nejde.

Co se příspěvků na vašem profilu týče, tak je můžete mazat, skrývat a opravovat. Není možné připnout určitý příspěvek na počátek timeline, to jde jenom na Stránkách. Můžete ale určitý příspěvek změnou data „odsunout“ pryč.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky