@365tipu

TIP#085: Jak zjistím kdo si prohlížel můj profil na Facebooku?

Tento tip by vlastně mohl být jedním z nejkratších vůbec. Stačí na to totiž odpovědět jedním slovem: NIJAK. Je to tak, Facebook žádnou funkčnost umožňující zjistit kdo se díval na váš profil na Facebooku nemá a ani neměl.

Jediná sociální síť, kde se dozvíte kdo se díval na váš profil je www.Linkedin.com – ale tam je to dané tím, že váš profil je vaše CV, profesní životopis. A ještě je dobré vědět, že existuje  běžně desítky i stovky podvodných aplikací, virů, malware, adware, které vám bude tvrdit, že vám řekne, kdo si prohlížeč váš profil na Facebooku.

Neřekne, protože Facebook takovouto funkčnost prostě nenabízí. Ani ji není možné nijak doplnit. Pokud by vás zajímalo jak tyto podvodné aplikace fungují, tak je to jednoduché – projdou váš Facebook a podle toho kdo vám komentuje, lajkuje či sdílí příspěvky vám řeknou, že tito lidé se dívali na váš profil. Mezitím ale ještě zpravidla vezmou všechny vaše osobní informace, fotky, kontakty, údaje o přátelích a pošlou si to do své databáze a potom prodají. Prostě za blbost se platí. Ty nejvíce drzé vykradou co mohou, přidají vás jako fanouška stránek a prostě náhodně zobrazí nějaká jména přátel.

whoviews
Ne, opravdu vám nic nemůže říct, kdo si nejvíce prohlíží váš profil. Podvod.

Takže je mi opravdu líto, ale takhle to je. Na otázku „Jak zjistím, kdo si prohlížel můj profil na Facebooku?“ existuje jediná odpověď: NIJAK.  

TIP: V Jak zjistím kdo si prohlížel můj Instagram? Pozor ať nepřijdete o účet se můžete podívat, jak lidé přicházejí o účty na Instagramu. Věří stejnému nesmyslu. 

Praktická ukázka toho, jak tohle funguje (srpen 2015)

Ani srpnová vlna veder neomlouvá lidi, kteří masově začali klikat na další obvyklou kravinu typu „kdo si prohlíží nejvíc moje fotky“ v tisící variantě. Zde jako „Víš, kdo se nejčastěji dívá na moje fotky“ aneb „Kdo nejvíc komentuje tvé fotky“.

TIP: Dá se zjistit, kdo se mi dívá na WhatsApp? a Jak zjistit, kdo se dívá na můj profil na Linkedin?

A teď se podívejte hlavně na to, co jste šmejdům předali. Kompletní informace o vás (velmi cenné k prodeji), vaši e-mailovou adresu (opět prodejné spammerů), kompletní seznam vašich přátel (ještě cennější informace) a tím zároveň přístup k jejich informacím (to jste už hodně nezvládli). Ale budiž, snad si vaši přátelé umí nastavit Facebook. Co je ale nejhorší? Právě jste někomu odevzdali všechny vaše fotografie, včetně těch soukromých, označených jako jenom pro přátele, pokud maniakálně fotíte vaše děti a myslíte si, že jsou bezpečné před pedofily a šmejdy, tak už ne.

2015-08-15-23-39-09.png

2015-08-15 23.41.26

Co vlastně tahle konkrétní šmejdská věc udělá? Stáhne si všechno co může z vašeho profilu a aby uspokojila váš chtíč, tak projde fotografie a podívá se kdo pod nimi komentuje a to vám řekne. Ale, promiňte mi, tohle sami víte, protože ty komentáře čtete.

TIP: Proč může být extrémně nebezpečné dát něčemu přístup k fotografiím? To se dozvíte v Je bezpečné Facebooku či jiné sociální síti svěřovat hanbaté fotky?

Co dodat?

Ještě můžete zkusit na Facebook napsat, „Kdo si  prohlížel můj profil na Facebook,  přiznejte se!“ a doufat, že se přátelé ozvou. Což bude problém, tenhle váš příspěvek uvidí jenom zlomek vašich přátel., Dokud nezaplatíte. Ale to už je do jiného tipu:Vidí moji přátelé na Facebooku všechny mé příspěvky?

PPS: Váš profil si nemusí prohlížet jenom přátele. Také do jiného tipu se určitě bude hodit povídání o tom, jak si nastavit profil, aby cizí lidé neviděli něco, co by vidět neměli. Viz například Jak skrýt seznam přátel na Facebooku před dalšími lidmi.

TIP: Pokud chcete vědět více o tom jak mít bezpečnější Internet či Facebook, tak tu máme Průvodce soukromím na Facebooku a Průvodce bezpečným Internetem, který bezpečný být nemůže. Co se soukromí na Facebooku týče, tak tam je nejlépe pokračovat do Jak nastavit soukromí na Facebooku? 22 kroků, které soukromí stejně nezajistí.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky