@365tipu

TIP#184: Jak mohu změnit vzhled svého Facebooku? A co se stane, když se o to pokusím?

Když někdo hledá „jini tip feisbooku„, tak je to velmi pravděpodobně dítě tak okolo druhé třídy, ale může to být samozřejmě někdo jiný. Důležité je, že nejspíš hledá to, jak by si změnil vzhled Facebooku. Což je, opět, jeden z nejlepších způsobu jak si velmi rychle pořidít virus. A také, jak velmi rychle přijít o účet na Facebooku. Je to totiž opět jednoduché, vzhled Facebooku reálně (a hlavně pro druhé) změnit nejde.

Mit jiný vzhled Facebooku je touha, která se stala základním nástrojem autorů virů a těch co kradou účty na Facebooku aby je poté mohli zneužít pro útok na vaše přátele nebo je prodat dál. V příznivějším případě si do počítače pořídíte jenom nějaké adware, tedy něco co vás bude zaplavovat reklamami, vyměňovat reklamy na webech za jiné a vydělávat na vás peníze.

To nejdůležitější na změně vzhledu Facebooku je, že ji vidíte jenom vy. Není možné aby to co si „změnite“ bylo viditelné pro vaše přátele. Facebook žádné možnosti přizpůsobení vzhledu profilu nemá, můžete si pouze nahrát obrázek v záhlaví a profilový obrázek a vyplňovat nějaká ta vyplnitelná políčka.

TIP: Jak to s těmi všemi věcmi je můžete vidět například na existenci webu www.fbskins.com/facebook-layouts/# který vedl na stažení rozšíření, které bylo z Google Chrome odebráno. Jmenoval se mimochodem Social Extras … Existence téhle věci v zásadě skončila někdy v roce 2013, jejich Twitter účet už vlastní někdo jiný, jen web zůstal.

Jak mohu změnit vzhled svého Facebooku? A co se stane, když se o to pokusím?

Pokud se vydáte hledat „jak změnit vzhled Facebooku“ či „how do i change look of facebook“, tak si dejte velký pozor, protože většina věci na které narazíte prostě vede k malware, adware, virům a smetí, které v počítači rozhodně nechcete. A je vcelku jedno kde hledáte, jestli přes vyhledávač nebo přímo na Facebooku. Sám Facebook je zaplavelený podvodnými stránkami s „návody“ jak si změnit vzhled.

Problém změny vzhledu Facebooku je, že prakticky vždy musíte instalovat rozšíření do prohlížeče – a právě tudy přicházejí věci, které do počítače opravdu nechce dostat.  Jiný podstatný problém je, že jakákoliv změna funkčnosti a vzhledu Facebooku jako takového vede k tomu, že váš změněný vzhled poněkud přestane fungovat.

Můžete tak například najít Facebook Themes kde se například dozvíte, že „aby mohli pokračovat v tvorbě tohoto software, tak shromažďují data a ukazují inzeráty„. Tedy pokud odrolujete až kamsi dolů. A v okamžiku instalace zjistíte, že chtějí nejenom práva číst informace ze všech webů co navštívíte (což rozhodně nepotřebují), ale navíc získají přístup k historii vašeho prohlížeče – dozví se tak o vás věci, které byste jim rozhodně neměli dávat.

POZNÁMKA: Podobně nebezpečná jsou i rozšíření pro různé možnosti vkládaní smajlíků či čehokoliv dalšího (třeba další zdroj problémů jménem Tlačítko To se mi nelíbí). Pokud si nechcete pořídit něco problematického nebo přijít o účet na Facebooku, tak se podobným věcem vyhýbejte.

Tampermonkey bych si do prohlížeče nepustil. Trochu bezpečnější řešení? Možná to, které najdete přes userstyles.org/styles/browse/facebook. Ale i zde nezapomeňte, že je potřeba pořídit rozšíření do prohlížeče, které uživatelské styly (vzhledy) umožní použít – zde k tomu slouží Stylish mající ale stejný problém jako předchozí, chce se hrabat ve vašem soukromí. Osobně bych tomu moc nevěřil, stejně jako si nejsem vůbec jist tím, nakolik použití přes Tampermonkey je lepší – protože tady se nejenom chtějí hrabat ve vašem soukromí, ale navíc chtějí práva k správě aplikací, rozšíření i motivů. Takže, vlastně, ještě horší než předchozí.

Pro Firefox se toto také řeší přes již zmíněné Stylish a nemohu nezmínit klasiku, letitou klasiku, Greasmonkey.

Jednu věci byste ale měli ještě vědět – můžete se setkat s tím, že „změna vzhledu Facebooku“ se bude tvářit jako klasický program (EXE/COM, atd), který se bude vnucovat s instalací do počítače. Něco takového si velmi rychle rozmyslete.

POZNÁMKA: Jakékoliv „změny vzhledu“ Facebooku znamenají, že zasahujete do kódu stránek i jejich funkčnosti a můžete si zajistit velmi snadno to, že Facebook vám nebude vůbec fungovat. Případně se bude chovat podivně a možná vás nenapadne hledat chybu v tom, že jste si nainstalovali jakousi obskuritu. Tak na to pamatujte.

Můžete změnit vzhled Facebooku na mobilu? Nikoliv, ať už jde o aplikaci Facebook nebo Facebook v prohlížeči na mobilu či tabletu. Aplikace jsou neměnné, prohlížeče na mobilech nemají stejné možností dodatků/addonů jako jejich počítačoví předchůdci.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky