Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/www/25398/365tipu_cz/www/wp-content/themes/twentyfifteen/functions.php on line 547
@365tipu

TIP#1234: Dá se zjistit, kdo se mi dívá na WhatsApp?

Nikdy nekončící možnosti jak přijít o účty na sociálních sítích spadající do kategorie „kdo se díval na můj profil“ je i toto aktuální téma. Kdo se díval na váš WhatsApp není možné nijak zjistit. Zopakujme si to, není to možné zjistit.

2018-11-24 08.28.47.pngJediné co je možné zjistit je, kdo viděl váš stav (status) – měli byste navíc vědět, že viditelnost vaší stavové informace je možné (a velmi vhodné) omezit. U stavové informace je vidět kolik lidí se podívalo i kdo se podíval – zveřejněný stav ale za 24 hodin mizí, takže pokud byste chtěli nějak soustavně „sledovat“ kdo se na něco takového dívá, tak musíte stav/status každý den doplňovat.

TIP: Stav (status) na vašem WhatsApp funguje stejně jako Příběhy (Stories) na Instagramu. Není to jenom jedno okénko, můžete tam dát více věcí a ty jsou dostupné ve stejné podobě  jako na Instagramu (jen tam není tolik vychytávek).  Nastavení viditelnosti ale nemůže být veřejné, tak jak je tomu jinde.

Je zcela jisté, že najdete aplikace, které budou tvrdit, že mohou zjistit kdo se díval na váš WhatsApp. Jak už to tak chodí, všechny jsou podvod a často mají nějaké velmi nechtěné vedlejší efekty. Budou vám samozřejmě ukazovat jména těch co se „podívali na váš profil“, ale bude to jen náhodný výběr z vašich kontaktů nebo těch co se podívali na stavovou informaci. Ano, chápete to správně, vždy je to podvod.

2018-11-24 08.23.34.png
Kdo může vidět váš Stav si můžete nastavit. Ale veřejně viditelný být nemůže

TIP: Jak zjistím kdo si prohlížel můj profil na Facebooku? a  Jak zjistím kdo si prohlížel můj Instagram? Pozor ať nepřijdete o účet jsou dva tipy na podobné téma. Jsou trochu zásadně jiné v tom, že Facebook i Instagram jsou sociální sítě kde vás lidé sledují (či je máte v přátelích) a kde můžete mít veřejné i neveřejné informace na vašem profilu. Ani na jedné z těchto sítí ale není možné zjistit, kdo se na vás chodí koukat – můžete se jenom podívat koho máte v přátelích či kdo vás sleduje. Podobné je to s Jak na Instagramu zjistit, kdo si uložil mou fotku – ani tohle není zjistitelné.

WhatsApp je chatovací aplikace, takže obsah ve vašem WhatsApp je viditelný vždy jen vám a těm lidem (účtům) se kterými si posíláte zprávy. Ať už přímo mezi dvěma účty nebo ve vytvořené Skupině. Účet je navíc vázaný na telefonní číslo, takže tam dost dobře není možné nějaké „anonymní“ používání a nejsou tam žádné veřejné skupiny ani funkčnosti (s výjimkou výše zmíněné stavové informace).

Nezapomeňte, že v Nastavení soukromí ve WhatsApp můžete omezit kdo se dozví kdy jste byli naposledy online, kdo uvidí vaši profilovou fotku, kdo uvidí základní informací o vás i možnost vidět vaší polohu v chatech.

2018-11-24 08.23.58.png

TIP: 12 tipů na bezpečné používání WhatsApp. Jak nastavit soukromí ve WhatsApp? je tip, kam byste určitě měli pokračovat. A vlastně určitě i Jak zjistit, s kým si píše na WhatsApp? či Jak zjistit, kdo se dívá na můj profil na Linkedin?

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky