@365tipu

TIP#1420: Co dělat, když mi na WhatsApp píší cizí lidé?

Obliba WhatsApp (je v podstatně nejvíce používanou chatovací aplikací) přináší i zájem spammerů, podvodníků či zlodějů. Snadno se tak může stát, že vám na WhatsApp chodí zprávy od účtů (lidí) aniž byste o to měli zájem.

2019-08-15 18.32.33.pngPokud dostanete zprávu od neznámého účtu (čísla), tak máte možnost ji zablokovat (block) nebo si číslo přidat (add) do kontaktů.

Pokud se později chcete podívat na přehled zablokovaných, tak ho najdete v Settings -> Account -> Privacy -> Blocked Contacts. Co navíc, pokud vás opravdu obtěžuje něco coby nemělo obtěžovat nikoho, je velmi dobré nahlásit (Report and block) hned v okamžiku, kdy vás poprvé osloví.

Blokovat můžete i kontakt, který jste si přidali (povolili) a  z nějakého důvodu od něj už nechcete dostávat žádné zprávy. Stejně tak je možné účet nahlásit. Blokování najdete například tak, že ve View Contact v konverzaci odrolujete dolů.  Je tam stejné Block nebo Report contact

Není možné si nastavit, aby vás nemohla oslovovat neznámá čísla.

Pokud chcete zablokovat někoho ještě dříve než vám začne psát, tak je to možné udělat v Settings -> Account -> Privacy -> Blocked Contacts. Vpravo nahoře klikněte na ikonku člověka a vyberte z nabídnutého seznamu a přidejte na seznam blokovaných. Vybírat můžete pouze z lidí co máte v telefonním seznamu (nebo uložené ve WhatsApp) a zároveň WhatsApp používají.

O tom že jste někoho zablokovali se dotyčný nedozví.

Další užitečné tipy pro WhatsApp

 

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky