TIP#1108: Jak od WhatsApp získat informace z vašeho účtu? Jak stáhnout všechny chaty?

Už i WhatsApp v reakci na GDPR doplnilo možnost stáhnout si informace o vás z účtu. Je to ale trochu omezené, protože vám to neumožní získat texty posílaných zpráv.

Hledejte v menu -> Nastavení -> Učet -> Žádost o inf. o účtu. Po žádosti by data měla být dostupná do tří dnů a po dobu několika týdnů si je budete moci stáhnout. Vyrozumění vám ale přijde pouze přes upozornění v mobilním telefonu, pokud máte otevřený WhatsApp na webu, nic se tam neobjeví. Ani v samotném WhatsApp, tam se musíte případně prostě jít podívat do místa s žádostí.

2018-06-17 21.38.35.png

Znamená to i to, že stáhnout data budete také moci jenom v telefonu.  V staženém souboru najdete access.html s informacemi o vašem účtu, telefonu, profilové fotce, telefonní čísla kontaktů (ano, jenom telefonní čísla), názvy skupin, nastavení a přehled blokovaných čísel. Soubor portability.json obsahuje některé z předchozích údaje ve strojově použitelné podobě.

TIP: Na podobné téma: Jak stáhnout všechna vaše data od Apple? Jak smazat/deaktivovat účet u Apple?

Jak stáhnout  obsahy chatů?

Pokud chcete z WhatsApp získat texty posílaných zpráv, tak je to možné v konkrétním chatu (skupině) přes menu -> Nastavení-> Chaty a tam Záloha chatů   a Historie chatů. 

2018-06-17 21.43.22.png

První volba umožňuje zapnout automatické zálohování na Disk Google (vedle zálohy ve vnitřním úložišti telefonu).

Druhá volba vám zpřístupní možnost Zaslat chat e-mailem – tam si můžete vybrat konkrétní kontakt či skupinu a kompletní záznam komunikace si nechat poslat e-mailem – v jeho příloze bude textový soubor se zprávami a případné obrázky (pokud o to požádáte).

TIP: 12 tipů na bezpečné používání WhatsApp. Jak nastavit soukromí ve WhatsApp? a Jak smazat účet na WhatsApp jsou dva užitečné související tipy

Žádná možnost jak stáhnout všechny chaty/skupinové chaty k dispozici není. Víceméně to potvrzuje to, že WhatsApp u šifrovaných kanálů nemá vůbec přístup k zprávám, ty jsou dostupné pouze ve vašem telefonu – proto je případné zálohování a ukládání nutné dělat v něm.

Zálohy jsou také jediná cesta jak přesunout vše na nový telefon, viz Jak přenést WhatsApp z jednoho telefonu na jiný

Chcete-li WhatsApp opustit poradí Čím nahradit WhatsApp? Jaké jsou bezpečné alternativy pro WhatsApp?

Jak stáhnout vaše data z jiných služeb