TIP#1303: Jak smazat účet na WhatsApp

Vadí vám, že Facebook postupně proměňuje WhatsApp stále více směrem do podoby Messengeru a že už nemáte vůbec jistotu, že vaše WhatsApp komunikace jsou soukromé? Možná je čas si WhatsApp smazat.

Smazání je popsané v  nápovědě – Deleting your account. Musíte to udělat z mobilní aplikace, přes vyvolání menu -> Setttings/Nastavení -> Account/Účet a tam najdete Delete my Account/Smazat můj účet. Pak už stačí jenom zadat kompletní telefonní číslo (WhatsApp je vázané na telefonní číslo, nemá přihlašovací údaje) a účet bude zrušen. Jako obvykle ovšem možná až za devadesát dní a nikdo ve skutečnosti nezaručí, že si vše o vás Facebook neponechal (pojistili si to tím, že v podmínkách to uvádějí).

Pokud si chcete zachovat konverzace z WhatsApp, tak musíte ještě před smazáním uložit zálohy WhatsApp mimo místo, kam si je samotná aplikace ukládá (tedy Google Drive, velmi pravděpodobně). Mazání účtu vyvolá totiž i smazání zálohy v Google Drive. K zálohování a stažení viz Jak od WhatsApp získat informace z vašeho účtu? Jak stáhnout všechny chaty?

Po smazání účtu si případně i smažte aplikací z mobilu.

TIP: 12 tipů na bezpečné používání WhatsApp. Jak nastavit soukromí ve WhatsApp? vám poradí jak bezpečněji používat WhatsApp. Přidejte ještě Je komunikace ve WhatsApp bezpečná? Čte Facebook moje soukromé zprávy?

PS: Zrušili jste si Facebook (Instagram, WhatsApp) ? Čím ho nahradit? najdete tipy na náhradu WhatsApp. Případně v novějším Čím nahradit WhatsApp? Jaké jsou bezpečné alternativy pro WhatsApp?