@365tipu

TIP#073: Stáhněte si data z Facebooku. Skoro všechna.

Než si účet na Facebooku smažete (nebo deaktivujete), je možná dobré si stáhnout vaše data z Facebooku. Nepodaří se vám je nikdy stáhnout všechna, nehledě na stínové neveřejné profily,  které si Facebook tak jako tak vede o každém (včetně lidí, kteří nejsou jeho uživateli). Ale pořád je to dobré k získání všech fotek a dalších dostupných věcí.

Vydejte se do Nastavení/Settings -> Vaše informace na Facebooku a ta najdete Stáhněte si soubor se svými daty z Facebooku.

Pokud je váš účet rozsáhlý, tak vytvoření archivu ke stažení může chvíli (velkou chvíli) trvat – pak v něm najdete vaše příspěvky a fotky, vaše zprávy a chat zprávy, informace uložené na vašem profilu a některé další věci. Co tam ale například nenajdete jsou kompletní informace o vašich přátelích, například takto nezískáte e-maily ani další kontaktní informace vašich přátel.

TIP: Jak smazat účet na Facebooku a Jak deaktivovat účet na Facebooku. Pokud tedy nevíte jak na to

Spuštění archivace vyžaduje zadání hesla, pochopitelně. Kdyby nebylo chráněné, byl by to skvělý nástroj pro hackery. Stáhnout si data z Facebooku může být dobré třeba i před tím, než se vydáte pročistit účet – doporučil bych například čas od času promazávat fotografie. Bohužel případné promazávání Facebook moc rád nemá, takže to budete muset dělat všechno hezky ručně, krok po kroku.

DODATEK a VAROVÁNI: Jak upozornil @zdenekkoutny jsou touto cestou získané fotografie hodně (ale opravdu hodně) zmenšené. Zatímco Facebook běžně při nahrávání zmenší fotky na 960 px, tak v tomto případě dokonce dostanete fotky ještě menší – z mých testů vyšlo, že je zmenší na 600 px šířky či výšky.

TIP: V Jak stáhnout váš účet na Instagramu. A co ve stažených datech najdete? se dozvíte jak stáhnout obsah vašeho účtu na Instagramu. V Jak stáhnout všechna vaše data od Apple? Jak smazat/deaktivovat účet u Apple?  jak na to u Apple

A když už je řeč o Facebooku, co kdybyste pokračovali do Jak nastavit soukromí na Facebooku? 22 kroků, které soukromí stejně nezajistí?

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky