TIP#073: Stáhněte si data z Facebooku. Skoro všechna.

Než si účet na Facebooku smažete (nebo deaktivujete), je možná dobré si stáhnout vaše data z Facebooku. Nepodaří se vám je nikdy stáhnout všechna, nehledě na stínové neveřejné profily,  které si Facebook tak jako tak vede o každém (včetně lidí, kteří nejsou jeho uživateli). Ale pořád je to dobré k získání všech fotek a dalších dostupných věcí.

2017-02-23 16_12_49-Start.png

Vydejte se do Nastavení/Settings -> a hned zde najdete Stáhněte si soubor se svými daty z Facebooku. Pokud je váš účet rozsáhlý, tak vytvoření archivu ke stažení může chvíli (velkou chvíli) trvat – pak v něm najdete vaše příspěvky a fotky, vaše zprávy a chat zprávy, informace uložené na vašem profilu a některé další věci. Co tam ale například nenajdete jsou kompletní informace o vašich přátelích, například takto nezískáte e-maily ani další kontaktní informace vašich přátel.

TIP: Jak smazat účet na Facebooku a Jak deaktivovat účet na Facebooku. Pokud tedy nevíte jak na to

facebook-stahovani-informaci

Spuštění archivace vyžaduje zadání hesla, pochopitelně. Kdyby nebylo chráněné, byl by to skvělý nástroj pro hackery. Stáhnout si data z Facebooku může být dobré třeba i před tím, než se vydáte pročistit učet – doporučil bych například čas od času promazávat fotografie. Bohužel přpadné promazávání Facebook moc rád nemá, takže to budete muset dělat všechno hezky ručně, krok po kroku.

DODATEK a VAROVÁNI: Jak upozornil @zdenekkoutny jsou touto cestou získané fotografie hodně (ale opravdu hodně) zmenšené. Zatímco Facebook běžně při nahrávání zmenší fotky na 960 px, tak v tomto případě dokonce dostanete fotky ještě menší – z mých testů vyšlo, že je zmenší na 600 px šířky či výšky.