TIP#070: Jak deaktivovat účet na Facebooku?

Účet na Facebooku můžete chtít opravdu „natrvalo“ smazat (viz TIP068: Jak smazat účet z Facebooku?). Ale také ho můžete chtít prostě jenom deaktivovat. Odpočinout si od Facebooku, od protivných přátel. Na rozdíl od mazání je deaktivace zjevně Facebookem oblibená, takže je tuhle možnost poměrně snadné najít. Ale jak uvidíte dále, na zcela triviální udělat.

Deaktivace účtu ho schová, ale nesmaže

Deaktivaci účtu najdete přes Nastavení/Settings -> Security/Zabezpečení (kde dole najdete Deaktivujte svůj účet.) . Čeká vás tam srdcervoucí ukázka tří přátel, kteří vás budou postrádat. A také nutnost vyplnit důvod deaktivace (doporučuji „Další“ a napsat „trhněte si nohou“).

facebook-deaktivace

TIP: V Jak zrušit účet na Facebooku a ponechat si pouze Messenger? Jde to? zjistíte, že Messenger jde použít i bez účtu na Facebooku

Dozvíte se ještě zda náhodou nejste správci nějaké Stránky, která by tím přišla o viditelnost, můžete odstranit Aplikace, které jste vyvinuli a vyřešit případné „odhlášení e-mailů – což je hodně zábavné, protože Facebook tu deaktivaci bere velmi laxně. Včetně poslední zábavné možnosti, nechat si po určitém počtu dní znovu aktivovat účet.

Deaktivace znamená, že zmizíte z Facebooku ale kdykoliv se můžete ke svému účtu vrátit. Nově to také znamená, že se jako fanoušek ztratíte ze všech stránek. Pokud jste někde jediný správce, tak taková Stránka přestane být také vidět. Stejně jako na to případně doplatí Aplikace.

Pozor na aplikace a weby, kde se pomocí Facebooku přihlašujete. Jak to vyřešit najdete v Jak aplikace založené přes Facebook převést na klasické přihlášení e-mailem? Včetně Spotify

2020-03-07 10_13_09-(2) Deactivate Account.png

Někdy v roce 2019 se v deaktivaci objevilo podstatné varování – deaktivace účtu na Facebooku nezajistí deaktivaci Messangeru.

I když si deaktivujete Facebook, můžete Messenger dál používat. Váš profilový obrázek bude v konverzacích nadále viditelný a lidé vás stále budou moct najít podle jména a poslat vám zprávu. Budete se i nadále zobrazovat přátelům na Facebooku na místech, kam vám můžou poslat zprávu. Další informace

Vhodné související čtení : Pomůže smazat účet na Facebooku, aby mě Facebook přestal šmírovat? 

TIP: Jak na Facebooku smazat zprávy? bohužel moc potěšující radu nenabídne. Facebook prostě je toho názoru, že zprávy mazat jednoduše nesmí být možné.