TIP#1100: Jak zjistit, s kým si píše na WhatsApp?

Jak už to tak bývá u tohoto tématu, máme tu další variantu neukojitelné snahy zjistit s kým s někdo jiný píše v nějaké aplikaci či na nějaké sociální síti. Už se to tu řešilo doslova před několika lety v Jak zjistit s kým si píše na Facebooku (Twitteru, chatu, mobilu, atd)? takže ideálně studujte i tento starší původní tip. Obsahuje totiž i dost podstatné o tom, jak něčemu takovému zabránit.

Jak zjistit, s kým si píše na WhatsApp, je vlastně velmi jednoduché. Musíte dostat do ruky mobilní telefon oné osoby, umět ho odemknout a poté otevřít WhatsApp, kde případně je nutné vědět jak překonat PIN pro odemčení, ale ten se vůbec nemusí ukázat i když ho dotyčný/dotyčná má aktivovaný.

Případně, pokud dotyčný/dotyčná používá WhatsApp na počítači, tak se můžete podívat i tam – podmínka nutná je, aby byl na počítači otevřený a přes WhatsApp byl povolený přístup – žádné přihlašovací údaje se tam totiž nepoužívají. Povoluje se to načtením QR kódu na mobilním telefonu

WhatsApp je vázaný na jeden mobilní telefon a číslo toho telefonu, takže ho ani nemůžete otevřít na jiném telefonu – jedině přes prohlížeč a opět s pomocí schválení na původním telefonu. (tady viz i ještě Mohu nějak používat WhatsApp na tabletu?)

Jak se chránit ve WhatsApp?

V tomto případě je tedy ochrana vcelku jasná – musíte zabránit tomu, aby se „ten druhý“ dostal do vašeho mobilního telefonu. Stačí ho tedy důsledně zamykat (ideálně pomocí hesla nebo složitého PIN) a nenechávat nikde ležet odemčený. Tady viz 12 tipů na bezpečné používání WhatsApp. Jak nastavit soukromí ve WhatsApp?

Žádné aplikace ani pomůcky co by vám umožnily zjistit co si někdo jiný píše s někým na WhatsApp bez přístupu k jejich telefonu neexistují. Existující návody se většinou věnují pouze tomu, jestli si dva konkrétní lidé píší na WhatsApp – vycházejí ale z toho, že se dá zjistit, jestli někdo je na WhatsApp online (a z toho že oba jsou online vyvozují, že si píší) – což je nejenom krajně nespolehlivé, ale vůbec to nemusí znamenat, že ten člověk něco na WhatsApp píše.

Co můžete mezi pomůckami potkat je využití zálohování chatů z WhatsApp (třeba Backup Text for Whats) – tam ale opět platí, že musíte mít přístup do cizího telefonu a tam dostat aplikaci co umožní „stáhnout“ data. WhatsApp navíc průběžně upravuje aplikaci a většina takovýchto pomůcek přestává fungovat.

Nezapomeňte, že instalovat na cizí telefon šmírovací pomůcky (a vůbec z něj získávat data) bez vědomí a souhlasu vlastníka může být i trestný čin.

V Dá se zjistit, kdo se mi dívá na WhatsApp? najdete podobné téma, jen opačným směrem.

TIP: Zdejší ‣ Průvodce bezpečným Internetem, který bezpečný být nemůže obsahuje množství tipů týkajících se ochrany soukromí