TIP#1100: Jak zjistit, s kým si píše na WhatsApp?

Jak už to tak bývá u tohoto tématu, máme tu další variantu neukojitelné snahy zjistit s kým s někdo jiný píše v nějaké aplikaci či na nějaké sociální síti. Už se to tu řešilo doslova před několika lety v Jak zjistit s kým si píše na Facebooku (Twitteru, chatu, mobilu, atd)? takže ideálně studujte i tento starší původní tip. Obsahuje totiž i dost podstatné o tom, jak něčemu takovému zabránit.

Jak zjistit, s kým si píše na WhatsApp, je vlastně velmi jednoduché. Musíte dostat do ruky mobilní telefon oné osoby, umět ho odemknout a poté otevřít WhatsApp, kde případně je nutné vědět jak překonat PIN pro odemčení, ale ten se vůbec nemusí ukázat i když ho dotyčný/dotyčná má aktivovaný.

Případně, pokud dotyčný/dotyčná používá WhatsApp na počítači, tak se můžete podívat i tam – podmínka nutná je, aby byl na počítači otevřený a přes WhatsApp byl povolený přístup – žádné přihlašovací údaje se tam totiž nepoužívají. Povoluje se to načtením QR kódu na mobilním telefonu

WhatsApp je vázaný na jeden mobilní telefon a číslo toho telefonu, takže ho ani nemůžete otevřít na jiném telefonu – jedině přes prohlížeč a opět s pomocí schválení na původním telefonu. (tady viz i ještě Mohu nějak používat WhatsApp na tabletu?)

Jak se chránit ve WhatsApp?

V tomto případě je tedy ochrana vcelku jasná – musíte zabránit tomu, aby se „ten druhý“ dostal do vašeho mobilního telefonu. Stačí ho tedy důsledně zamykat (ideálně pomocí hesla nebo složitého PIN) a nenechávat nikde ležet odemčený.

Žádné aplikace ani pomůcky co by vám umožnily zjistit co si někdo jiný píše s někým na WhatsApp bez přístupu k jejich telefonu neexistují. Existující návody se většinou věnují pouze tomu, jestli si dva konkrétní lidé píší na WhatsApp – vycházejí ale z toho, že se dá zjistit, jestli někdo je na WhatsApp online (a z toho že oba jsou online vyvozují, že si píší) – což je nejenom krajně nespolehlivé, ale vůbec to nemusí znamenat, že ten člověk něco na WhatsApp píše.

Co můžete mezi pomůckami potkat je využití zálohování chatů z WhatsApp (třeba Backup Text for Whats) – tam ale opět platí, že musíte mít přístup do cizího telefonu a tam dostat aplikaci co umožní „stáhnout“ data. WhatsApp navíc průběžně upravuje aplikaci a většina takovýchto pomůcek přestává fungovat.

Nezapomeňte, že instalovat na cizí telefon šmírovací pomůcky (a vůbec z něj získávat data) bez vědomí a souhlasu vlastníka může být i trestný čin.

TIP: Zdejší ‣ Průvodce bezpečným Internetem, který bezpečný být nemůže obsahuje množství tipů týkajících se ochrany soukromí

Reklamy