@365tipu

TIP#813: Mohu nějak používat WhatsApp na tabletu či v prohlížeči?

WhatsApp trpí jedním zásadním, ale opravdu zásadním, problémem. Jeho tvůrci si usmysleli, že je možné WhatsApp aplikaci používat pouze na mobilním telefonu. Dokonce pouze na jednom mobilním telefonu. Celé je to navíc napevno svázané s telefonním číslem (Facebook toho před měsíci velmi chytře využil ke spárování účtů na Facebooku a WhatsApp, tedy než mu to zakázala Evropská Unie, která to udělala ale až poté, co to Facebook dokončil).

Pokud tedy máte tablet, jedno zda iPad či něco s Androidem, tak prostě máte smůlu, WhatsApp mít na tabletu nemůžete. Pokud se necháte nachytat na záplavu aplikací tvrdících, že vám WhatsApp zpřístupní, tak buď utratíte peníze za něco co nedělá nic, nebo vám jenom otevřou webovou podobu WhatsApp. Což si ale můžete otevřít v prohlížeči na tabletu (ale i na počítači) sami, takže vůbec čas s těmi „náhradami“ WhatsApp v App Store či Google Play neztrácejte.

TIP: Jak do WhatsApp přidat kontakt?

2017-06-06 17_19_46-WhatsApp

S webovou podobou WhatsApp je další zásadní problém. Můžete si sice otevřít web.whatsapp.com ale zároveň s tím musíte nechat zapnutý váš mobil a na něm běžící a přihlášenou aplikaci WhatsApp (tu budete muset použit pro naskenování QR kódu co vám bude ukazovat webová podoba).

Všechno co se vám na webové podobě objeví a co pošlete se bude ve skutečnosti posílat skrz váš mobil (a bude to požírat navíc mobilní data). Tuto webovou podobu si můžete otevřít i na tabletu, nic tomu nakonec nebrání, ale je to dost nepohodlné.

TIP: Jak zjistit, s kým si píše na WhatsApp? řeší ochranu soukromí ve WhatsApp. A ještě lépe, nastudujte 12 tipů na bezpečné používání WhatsApp. Jak nastavit soukromí ve WhatsApp?

Používáte Telegram? Pak se vám bude hodit Jak mít Telegram na počítači?

 

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky