TIP#1775: Jak na Mac OS používat WhatsApp?

S WhatsApp je to stále stejně problematické, aplikaci je možné používat pouze na mobilní zařízení co má telefonní číslo a veškerá komunikace se odehrává pouze na tomto zařízení. Vyvoláno je to i používáním koncového šifrování a tím, že posílané zprávy se nachází (hlavně) ve vašem telefonu. Problémy to dělá při migraci z Androidu na iPhone (a opačně, viz Jak přenést WhatsApp z jednoho telefonu na jiný)

Problém to dělá i pokud chcete mít WhatsApp jinde. Všechny způsoby využití WhatsApp jinde využívají toho, že je možné WhatsApp používat v prohlížeči – po naskenování QR kódu se aplikace v prohlížeči připojí na váš mobilní telefon a jeho prostřednictvím přijímá a posílá zprávy a má přístup ke všem chatům a skupinám. Aktivní ho můžete mít pouze v jednom prohlížeči, ale jde bez problémů přepínat.

Je to také zároveň první způsob jak na Mac OS používat WhatsApp – otevřete web.whatsapp.com v prohlížeči a připojíte se.

Druhá možnost je v App Store stáhnout WhatsApp Desktop a připojit se stejným způsobem na váš mobil. Funguje to stejně jako webová verze, váš mobil musí být připojený k Internetu a WhatsApp na něm musí běžet.

Třetí možnost je některý z WhatsApp klientů od třetích stran (třeba FreeChat for WhastsApp) ale i zde je princip stejný – vše probíhá přes váš mobil. A popravdě není příliš velký důvod si něco takového pořizovat. Mimo jiné i pro možné bezpečnostní riziko.

TIP: 12 tipů na bezpečné používání WhatsApp. Jak nastavit soukromí ve WhatsApp?

Čtvrtá možnost je použít emulátor Androidu (třeba starý známý Bluestacks) a pořídit si WhatsApp pro Android. Tady bude možné provést registrace telefonním číslem přímo pro použití v emulátoru, ale bude to znamenat, že není možné pak WhatsApp používat na všem telefonu. Reálně tedy velmi málo vhodná cesta.

POZNÁMKA: Na Mac OS není možné ve WhatsApp mít videohovory.

Pátá možnost se objevila s příchodem nového Apple M1 vybaveného Mac/MacBooku – tam je možné spouštět iOS/iPad aplikace. V praxi to ale opět bude znamenat, že aktivací WhatsApp na Mac zařízení nebude možné aplikaci používat na telefonu.

TIP: V  Jak na Mac OS najdete další tipy a triky pro Mac OS

Další tipy a triky týkající se WhatsApp

TIP#1803: Čím nahradit WhatsApp? Jaké jsou bezpečné alternativy pro WhatsApp?

WhatsApp změnil podmínky užívání a data o uživatelích bude sdílet s Facebookem (ne že by to neudělal již v minulosti). Jakkoliv se to netýká Evropy (má to už déle zakázané, ale stejně tomu nemůžete věřit) může to být dobrý důvod pro další krok k #facebookfree aktivitě. Opustit WhatsApp a přejít na jinou bezpečnou chatovací aplikaci.

TIP#1590: Jak používat WhatsApp pro (skupinové) hovory a video hovory

WhatsApp je nejrozšířenější chatovací platforma a vedle textového psaní si umožnuje i telefonování a video telefonování. Stačí mít WhatsApp na mobilu a můžete volat i video volat (na počítači pouze volat, video neumí). Můžete volat jedné osobě nebo vytvořit konferenci pro maximálně čtyři účastníky.

TIP#1526: Jak přenést WhatsApp z jednoho telefonu na jiný

Pořídíte si nový telefon a potřebujete na něj dostat WhatsApp, které jste používali na předchozím. Vcelku jednoduchá situace, která má částečně jednoduché řešení. Komplikuje ho ale to, že WhatsApp funguje pouze na jednom telefonu a šifrování znamená, že vše zprávy (a obrázky či videa) nejsou uloženy nikde jinde, než právě v tom jednom telefonu.

TIP#1509: Co je to end-to-end encryption (koncové šifrování). Jak je to bezpečné?

S termínem end-to-end (koncové) encryption (šifrování) se můžete setkat u tak rozšířených věcí jako je Messenger či WhatsApp. Když s někým chatujete nebo si založíte skupinu, tak vás aplikace ujistí, že vaše zprávy jsou šifrované a v bezpečí. Je to tak trochu polovičaté ujištění, je totiž důležité vědět co to konkrétně znamená.

TIP#1404: Jak do WhatsApp přidat kontakt?

Jedna věc se musí WhatsApp vytknout, pokaždé když chci začít s někým chatovat, tak narážím na absurdní uživatelskou nepřívětivost – trvá totiž na tom, že nový kontakt musí být v kontaktech v telefonu (kam mimochodem vůbec nemusíte chtít dávat WhatsApp přístup).

TIP#1347: Dá se na Facebook přistupovat bez účtu? Jak je to s dalšími sociálními sítěmi?

Musíte mít účet na Facebooku, abyste viděli co na něm je? Taková otázka s trochu složitou odpovědí – některé věci na Facebooku uvidíte i bez účtu, některé neuvidíte vůbec. Prakticky vždy vám ale Facebook bude vnucovat založení účtu, takže to co uvidíte, bude různě šikovně něčím zakryté či špatně přístupné. Bez účtu samozřejmě nebude možné … Pokračování textu TIP#1347: Dá se na Facebook přistupovat bez účtu? Jak je to s dalšími sociálními sítěmi?

TIP#1307? Je bezpečné dávat telefonní číslo Facebooku? K čemu se využívá na Internetu telefonní číslo?

Začněme od jednoduchého základu. Telefonní číslo je identifikační údaj nabízející zásadní výhodu unikátnosti napříč celým Internetem i službami. V drtivé většině případů má osoba jedno konkrétní osobní telefonní číslo řadu let, ne-li většinu svého života. Mírně se to liší u pracovních (firemních) telefonních čísel, ale i ta jsou zásadně cenný identifikační údaj.

Načítání…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.