TIP#1775: Jak na Mac OS používat WhatsApp?

S WhatsApp je to stále stejně problematické, aplikaci je možné používat pouze na mobilní zařízení co má telefonní číslo a veškerá komunikace se odehrává pouze na tomto zařízení. Vyvoláno je to i používáním koncového šifrování a tím, že posílané zprávy se nachází (hlavně) ve vašem telefonu. Problémy to dělá při migraci z Androidu na iPhone (a opačně, viz Jak přenést WhatsApp z jednoho telefonu na jiný)

Problém to dělá i pokud chcete mít WhatsApp jinde. Všechny způsoby využití WhatsApp jinde využívají toho, že je možné WhatsApp používat v prohlížeči – po naskenování QR kódu se aplikace v prohlížeči připojí na váš mobilní telefon a jeho prostřednictvím přijímá a posílá zprávy a má přístup ke všem chatům a skupinám. Aktivní ho můžete mít pouze v jednom prohlížeči, ale jde bez problémů přepínat.

Je to také zároveň první způsob jak na Mac OS používat WhatsApp – otevřete web.whatsapp.com v prohlížeči a připojíte se.

Druhá možnost je v App Store stáhnout WhatsApp Desktop a připojit se stejným způsobem na váš mobil. Funguje to stejně jako webová verze, váš mobil musí být připojený k Internetu a WhatsApp na něm musí běžet.

Třetí možnost je některý z WhatsApp klientů od třetích stran (třeba FreeChat for WhastsApp) ale i zde je princip stejný – vše probíhá přes váš mobil. A popravdě není příliš velký důvod si něco takového pořizovat. Mimo jiné i pro možné bezpečnostní riziko.

TIP: 12 tipů na bezpečné používání WhatsApp. Jak nastavit soukromí ve WhatsApp?

Čtvrtá možnost je použít emulátor Androidu (třeba starý známý Bluestacks) a pořídit si WhatsApp pro Android. Tady bude možné provést registrace telefonním číslem přímo pro použití v emulátoru, ale bude to znamenat, že není možné pak WhatsApp používat na všem telefonu. Reálně tedy velmi málo vhodná cesta.

POZNÁMKA: Na Mac OS není možné ve WhatsApp mít videohovory.

Pátá možnost se objevila s příchodem nového Apple M1 vybaveného Mac/MacBooku – tam je možné spouštět iOS/iPad aplikace. V praxi to ale opět bude znamenat, že aktivací WhatsApp na Mac zařízení nebude možné aplikaci používat na telefonu.

TIP: V  Jak na Mac OS najdete další tipy a triky pro Mac OS

Další tipy a triky týkající se WhatsApp

TIP#1803: Čím nahradit WhatsApp? Jaké jsou bezpečné alternativy pro WhatsApp?

WhatsApp změnil podmínky užívání a data o uživatelích bude sdílet s Facebookem (ne že by to neudělal již v minulosti). Jakkoliv se to netýká Evropy (má to už déle zakázané, ale stejně tomu nemůžete věřit) může to být dobrý důvod pro další krok k #facebookfree aktivitě. Opustit WhatsApp a přejít na jinou bezpečnou chatovací aplikaci.

TIP#1590: Jak používat WhatsApp pro (skupinové) hovory a video hovory

WhatsApp je nejrozšířenější chatovací platforma a vedle textového psaní si umožnuje i telefonování a video telefonování. Stačí mít WhatsApp na mobilu a můžete volat i video volat (na počítači pouze volat, video neumí). Můžete volat jedné osobě nebo vytvořit konferenci pro maximálně čtyři účastníky.

TIP#1526: Jak přenést WhatsApp z jednoho telefonu na jiný

Pořídíte si nový telefon a potřebujete na něj dostat WhatsApp, které jste používali na předchozím. Vcelku jednoduchá situace, která má částečně jednoduché řešení. Komplikuje ho ale to, že WhatsApp funguje pouze na jednom telefonu a šifrování znamená, že vše zprávy (a obrázky či videa) nejsou uloženy nikde jinde, než právě v tom jednom telefonu.

TIP#1509: Co je to end-to-end encryption (koncové šifrování). Jak je to bezpečné?

S termínem end-to-end (koncové) encryption (šifrování) se můžete setkat u tak rozšířených věcí jako je Messenger či WhatsApp. Když s někým chatujete nebo si založíte skupinu, tak vás aplikace ujistí, že vaše zprávy jsou šifrované a v bezpečí. Je to tak trochu polovičaté ujištění, je totiž důležité vědět co to konkrétně znamená.

TIP#1404: Jak do WhatsApp přidat kontakt?

Jedna věc se musí WhatsApp vytknout, pokaždé když chci začít s někým chatovat, tak narážím na absurdní uživatelskou nepřívětivost – trvá totiž na tom, že nový kontakt musí být v kontaktech v telefonu (kam mimochodem vůbec nemusíte chtít dávat WhatsApp přístup).

Načítání…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.