@365tipu

TIP#1404: Jak do WhatsApp přidat kontakt?

Jedna věc se musí WhatsApp vytknout, pokaždé když chci začít s někým chatovat, tak narážím na absurdní uživatelskou nepřívětivost – trvá totiž na tom, že nový kontakt musí být v kontaktech v telefonu (kam mimochodem vůbec nemusíte chtít dávat WhatsApp přístup).

Většinou to řeším tak, že přidám kontakt do Kontaktů Google na počítači, chvíli počkám na synchronizaci do telefonu a pak přidám ve WhatsApp. Důvod proč takto „složitě“ je ten, že přidávání kontaktů přímo v telefonu opravdu nepatří mezi oblíbené a snadné činnosti.

2019-07-20 11.28.11.pngPokud jste WhatsApp dali přístup ke kontaktům v telefonu, tak jediná možnost přidání je opravdu ta, že kontakt přidáte právě tam – následující postup pro přímé přidání totiž není dostupný.

TIP: Přidání kontaktů do Kontaktů v telefonu nemusí znamenat, že se ve WhatsApp objeví – v menu najdete Refresh pro nové načtení.

Nepropojili-li jste WhatsApp s Kontakty v telefonu, tak můžete přidat kontakt přímo  – problém s tím spojený je, že musíte znát telefonní číslo – nemůžete použít e-mail, nemůžete hledat podle jména (pro tyto varianty musíte jít cestou přes Kontakty v telefonu a vše ručně vyplnit).

Přidání pomocí telefonního čísla je snadné – kliknete na ikonku zahájení chatu, zobrazí se vám výběr kontaktů a také volba New contact/Nový kontakt – na tu stačí kliknout a vyplnit telefonní číslo. Háček je ten, že to musí být správné telefonní číslo – tedy to, které daná osoba skutečně pro WhatsApp používá. Pokud nikdo s tímto číslem WhatsApp nepoužívá, tak se objeví možnost Pozvat/Invite

POZNÁMKA: Na iOSu se takto přidané kontakty ukládají pouze ve WhatsApp, na Androidu si můžete vybrat, zda je uložit do WhatsApp nebo do Kontaktů v telefonu.

Další užitečné tipy pro WhatsApp

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky