TIP#283: Co/kdo je to Drama Queen? A dá se to léčit?

Definice termínu Drama Queen, tedy jedna z několika je, že je to „osoba, která obvyklé reaguje v dramatické podobě„, nutno dodat že v přehnaně dramatické. Termín v zásadě patří mezi daleko známější jako je trol a trolinge-peen či grammar nazi. Královna dramatu je prostě člověk, který reaguje dramaticky, přehání, nedokáže včas přestat. Zejména to ale dělá tam, kde o nic nejde.

Drama Queen je chvíli zábavným doplňkem internetových diskuzí. Často je najdete v počítačových MMO (víceuživatelských) hrách. Ale s osobou popsatelnou tímto termínem se můžete setkat i v školním či pracovním kolektivu. Chvilkovou zábavnost ale velmi rychle střídá rozladění. A pokaždé když vypukne nové drama, tak je lepší vzít nohy na ramena a utéct co nejrychleji a co nejdále.

Drama Queen je charakteristická snahou vyvolávat a co nejdéle si udržet pozornost. Nebude mít nejmenší problém nejenom přehánět, ale také lhát a vymýšlet si. Drama Queen milují média, pokud najdou taková, která jejich dramatickému pojetí světa naslouchají. Definici drama queen najdete i v Merriam-Webster slovníku, sice tam hovoří „speciálně o ženách“, ale přidávají další zajímavou ingredienci – královny (a králové) dramatu se chovají tak, jako kdyby to co se děje, bylp daleko horší, než to je.

Keep calm drama queen womens

V Merriam-Webster uvádějí, že „drama queen“ se poprvé objevilo až v roce 1979. Docela zajímavé, že se něco takového neobjevilo dříve.A pozor, nezaměňovat s drag queen.

Pokud ještě stále čekáte na odpověď na druhou otázku z titulku tohoto tipu, tak je to snadné. Dá, částečně. Hlavně tím, že Drama Queen budete ignorovat, nebudou mít prostor se uplatňovat (v médiích mají takové lidi v oblibě, bohužel). Není sice jisté, že se vyléčí, ale své dramatické vlohy budou muset uplatňovat někde jinde.

PS: Asi je vám už jasné, že sociální sítě, Facebook zejména, jsou pro královny a krále dramatu dar z nebes