TIP#560: Co je to e-peen?

Tohle je takové hodně zajímavé téma. Anglické e-peen, které se do češtiny moc nepřeneslo, ale je to jeden z velmi podstatných výrazů pro internetové ego. Lidově řečeno, hlavně pro okamžik, kdy si několik jedinců navzájem ukazuje „kdo má většího pindíka„, případně „kdo dál dočůrá“. Najdete ho i v podobě e-p33n kde tak trochu patří i do tipu Proč je 1337 magické číslo? Jsou ještě nějaká taková?. A samozřejmě, asi jste už uhodli, peen je slangové vyjádření pro penis. A e-peen tedy pro penis elektronický.

E-peen je časté a jednoduché vysvětlení pro řadu soubojů v online diskuzích (tady vám pomůže tip Co je to internetový trol? Co dělat, když nějakého takového potkáte), kde nedokážete pochopit racionální podstatu. Velmi často se e-peen stává zásadním zdrojem energie pro slovní i jiné půtky v počítačových hrách. A můžete se setkat i s variantou bez pomlčky, tedy místo e-peen čistě epeen.

E-peen se opravdu nejčastěji projevuje v online hrách či fórech (a dnes samozřejmě i na sociálních sítích). Egoističtí jedinci s komplexem nadřazenosti tam ukazují těm ostatním, zač je toho loket. Napadání, kritika, zesměšňování, urážky, zadupávání do země, to všechno je typická ukázka těch, kterým je lepší se vyhnout. Ale nakonec nijak neuškodí, když jejich poněkud zvláštní projevy odbudete právě zmínkou o tom, že nejspíš mají poněkud velký e-peen. A vyplatí se připomenout ještě jedno zajímavé téma: Co/kdo je to Drama Queen? A dá se to léčit?

No, a to je vlastně všechno, Víc toho na téma e-peen napsat fakt nejde. Konečně nějaký kratší tip :)