@365tipu

TIP#1096: Jak exportovat a importovat seznam účtů, které na Twitteru blokujete?

POZOR: V nové podobě Twitteru co dorazila v roce 2020 není možnÉ exportovat ani importovat seznam zablokovaných účtů. Jediná možnost jak seznam získat je stáhnotu si kompletně data vašeho účtu.

Pokud spravujete větší množství účtů na Twitteru, tak jste už asi objevili, že účty co jste si na „hlavním z nich“ zablokovali, se po čase objeví i jako kandidáti na zablokování i na dalších účtech. Trolové a hloupí lidé prostě trolí a jsou hloupí všude. Možná nevíte, že seznam blokovaných účtů je možné exportovat (do CSV) a poté importovat na jiném účtu.

Snadno tak lze přenášet blokace z účtu na účet, ale také si prostě zálohovat přehled blokovaných nebo výsledný export použít pro nějaké analýzy.

2018-06-06 07_27_54-Twitter _ Nastavení.png

Vše najdete tam, kde máte seznam blokovaných – Nastavení/Settings -> Blokované účty a tam klikněte na Pokročilé možnost. Objeví se Export Seznamu a Import Seznamu.  Výsledkem exportu je CSV soubor, který je poté použitelný pro import na stejném místě.

Bohužel není možné udělat totéž se skrytými účty – tam žádná možnost exportu a importu není. Nezbývá doufat, že i tady to časem Twitter doplní. Blokovat dnes prakticky nemá smysl, je lepší skrýt otravné účty abyste vás nemohli obtěžovat. To že váš obsah uvidí je lepší řešení, nebudou totiž vědět, že jste se rozhodli je ignorovat. Ke skrývání viz Blokovat nebo tlumit na Twitteru? A jak zacházet s otravnými lidmi?

U importovaných zablokování je zajímavé, že v přehledu je možnost rozlišit mezi účty zablokované vámi a účty zablokovanými přes import.

A jeden související užitečný tip: Jak zjistím kdo mě blokuje na Facebooku (Twitteru, Instagramu)?

TIP: ‣ Twitter for dummies obsahuje desítky dalších užitečných tipů pro využití Twitteru. Ať už pro vás osobně nebo pro firemní marketing.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky