@365tipu

TIP#1429: Je to OK když na Twitteru Ztlumím (Mute) někoho z přátel či kolegů?

V Blokovat nebo tlumit na Twitteru? a Vše co potřebujete vědět o blokování a tlumení na Twitteru  je řeč o extrémně užitečném mechanismu tlumení (Mute). Ten umožňuje přestat vidět tweety a další věci od účtů, od kterých je vidět nechcete a zároveň je nechcete natvrdo zablokovat. Utlumení se o tom nedozví, nadále uvidí vaše tweety (pokud vás sledují). Vy neuvidíte co tweetují, neuvidíte ani když vás zmiňují či vám píší.

Vůbec se nebojte tenhle nástroj používat, každou sociální síť byste si měli nastavit tak, aby bylo zábavné a užitečné ji mít, ne abyste se trápili někým kdo vás obtěžuje. Platí to tedy i pro okamžik, kdy zvažujete ztlumení někoho z přátel či kolegů – je to vaše sociální síť, neexistuje nic co by vás mělo nutit k tomu mít ve vašem prostoru něco, co tam nechcete mít.

2019-08-24 11_15_58-Home _ Twitter.png
Ne, Petra bych netlumil. Stojí za to ho sledovat. A vlastně to není ani můj kolega ani z přátel.

Každá platforma by měla umožnit mute/tlumení – na Facebooku bohužel existuje jen v podobě časově omezeného (říkají tomu Snooze) případně musíte dát Unfollow/Nesledovat. Na Instagramu můžete prozatím tlumit pouze Příběhy, ale tlumení celých profilů by mělo dorazit, testují to. Twitter je jediný, který tuto funkčnost má v tolik potřebné podobě.

TIP: Jak si na Twitteru pročistit newsfeed s pomocí Seznamů a Proč vám nejspíš nikdy neodpovím na tweet (či komentář na jiné sociální síti)? jsou další užitečné tipy na téma tlumení/nesledování.

Použijete-li na Twitteru Mute, rozhodně z toho nemějte špatné svědomí. Nemějte ho ostatně ani pokud se rozhodnete někoho z přátel či kolegů nesledovat – žádná povinnost tohoto druhu neexistuje. Mute/Tlumení je ale užitečné i tam, kde někoho nesledujete, zabrání to tomu, že vás bude obtěžovat pomoc zmínek, přímých zpráv či odpovědí. Ale třeba i masivního lajkování všeho co jste zveřejnili.

PS: Trochu jiná situace může být u firemních účtů – tam používejte Mute/Ztlumit uvážlivě, přeci jenom je vhodné vědět co o vás (a vám) další lidé píší. Pokud je ale narazíte na trola co pouze obtěžuje, tak právě Ztlumit je dobrá cesta jak si zachovat zdravý rozum a přestat ho vidět.  Řeč je o tom i v Osobnostní marketing na Twitteru. Jak na (nejen) Twitteru řešit (zejména) účet šéfa/šéfky vaši firmy? a Jak se na Twitteru vyznat v trolících účtech a nemuset s nimi komunikovat

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky