@365tipu

TIP#753: Jak se na Twitteru vyznat v trolících účtech a nemuset s nimi komunikovat

Twitter, na rozdíl od Facebooku, je v zásadě charakteristický otevřeností účtů (pokud nepoužíváte soukromý účet). Prakticky kdokoliv vám může odpovědět na tweet (reagovat na něj) nebo ho citovat (ať už skutečně citovat, nebo vás zmínit ve vlastním tweetu). Někdy se to ale může stát zdrojem zbytečných komplikací a mrzení. To když si vás vybere nějaký ten trol a touto cestou otravovat.

Je dobré vědět, že není žádná povinnost reagovat na každou zmínku, oslovení či citaci. Je na vás, jestli budete otravné účty prostě ignorovat.

Případně, zda je prostě rovnou ztlumíte – Twitter má totiž v tomto ohledu jednu extrémně užitečnou funkčnost. Tlumení/Mute (více v Blokovat nebo tlumit na Twitteru? A jak zacházet s otravnými lidmi a Je to OK když na Twitteru Ztlumím (Mute) někoho z přátel či kolegů?). Ztlumení je užitečné v tom, že otravný účet přestanete vidět, ale on vaše tweety stále vidí. Dokonce stále pokračuje v otravném psaní, ale k vám se nic nedostane. V případně nejhorším samozřejmě může blokovat, ale to nezabrání tomu, aby se onen otravný účet prostě v jiném prohlížeči podíval, co píšete.

2017-03-27 21_11_15-Twitter _ Nastavení.png

O tomto tématu je řeč i v Proč vám nejspíš nikdy neodpovím na tweet (či komentář na jiné sociální síti)?

Jenže, jak si tyhle otravné, trolovací, účty sledovat a evidovat?

Založe si Seznam/List (viz Lists čili seznamy. K čemu to je dobré a proč vám to pomůže) a při prvním setkání s někým otravným účtem si ho prostě přihoďte do trefně pojmenovaného seznamu (může se jmenovat třeba „nereagovat„). Ten Seznam si ideálně udělejte neveřejný, nikdo nepotřebujete vědět s kým si nechcete povídat.

Pokud onen otravný účet znovu otravuje, tak se prostě podívejte, jestli ho už nemáte na Seznamu. Často pak zjistíte, že vám píše nějaký trol a vy jste si ho už dříve na jako trola označili. Pokud bude v trolení pokračovat, tak ho prostě ztlumte (mute). Což na rozdíl od blokování bude mít i tu výhodu, že se vám ze Seznamu neztratí.

TIP: Pokud používáte Tweetdeck, tak nezapomeňte, že ten má vlastní tlumení, které není stejné jako hlavní tlumení v Twitteru jako takovém

Tohle řešení, se Seznamem obsahujícím lidi se kterými se nemá smysl bavit a je lepší je nevidět, je dobré i pokud se staráte o více účtů. Překvapivě po určité době zjistíte, že oni trolí i jinde. Takže vám to třeba pomůže i v tom, abyste je rovnou utlumili i na dalších účtech a nemuseli si lámat hlavu s tím, že vás tam někdo trápí.

K blokování se vám ještě bude hodit Jak exportovat a importovat seznam účtů, které na Twitteru blokujete?

PS: Ten Seznam samozřejmě můžete mít i veřejný, třeba tak pomůže dalším lidem v tom, aby věděli komu se mají vyhnout.

TIP: ‣ Twitter for dummies je tu, pokud se máte potíže orientovat v Twitteru. Hodit se vám může ještě Mám na Twitteru využít možnosti skrývání Oznámení?

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky