@365tipu

TIP#2016: Proč si na profil nebo do přezdívky nedávat vlaječky

Jednu podobnou věc jsme tu už probírali v Co je to „Vysoká škola života“ a proč si to nedávat na sociální sítě. Původně z legrace míněná věc se časem proměnila v něco pejorativního a do profilu si tohle “vzdělání” nedávejte. Stejně tak jako si tam nedávejte vlaječky.

Na Twitteru je poměrně běžné, že čím více vlajek má určitý účet v profilu, tím větší je to trol. V posledních letech se z toho doslova stalo pravidlo “dle vlaječek poznáte je”. 

Částečně je to způsobeno tím, že “vlastenci” (zejména ti čeští co bojují za Velké Rusko a ochotně se nechávají řídit z Petrohradu z Trolí farmy) si do profilů zásadně dávají vlaječky. Vedle těch českých tam sázejí i další, snad ve snaze naznačit jak důležití jsou.  Včetně i dalších ikonek a emotikonů.

Ti co si do profilů v minulosti dávali vlaječky, aby ukázali z jaké země pocházejí, tak zůstávají v závěsu a je poměrně těžké je brát vážně. 

TIP: Co je to internetový trol? Co dělat, když nějakého takového potkáte

Nenechte se mýlit, přidávání vlaječek není žádná česká specialita. Tohle pravidlo, tedy podezírejte cokoliv s vlaječkou, platí po celém světě.

Takže chcete-li doporučení, tak vlajky v profilech vynechejte. Ale možná když vydržíte tak rok či dva, tak trolosféra pochopí, že je s láskou k vlaječkám kontraproduktivní a přestane je dehonestovat. 

PS: To že něco nemá žádnou vlaječku či emotikon samozřejmě neznamená, že to nebude trol

TIP. Proč vám nejspíš nikdy neodpovím na tweet (či komentář na jiné sociální síti)?

PPS: Stejně tak jako často stačí jedna vlaječka, byť větší počet zpravidla pravidlo jen umocňuje

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky