@365tipu

TIP#903: Jak změním jazyk, ve kterém je Facebook? Jaké jsou další volby týkající se jazyka?

Pokud se vám stane, že máte náhle Facebook v jiném jazyce, tak nezoufejte, prostě si v Nastavení přepněte jazyk. Pro vstup do Nastavení/Settings můžete použít www.facebook.com/settings, funguje univerzálně. Případně je Nastavení/Settings dostupné jako druhá volba odspoda v menu – to vyvoláte pomocí šipky v modré liště vpravo nahoře.

V Nastavení už pak potřebujete zobrazit záložku Language/Jazyk – i na tu se můžete dostat přímo přes www.facebook.com/settings?tab=language.  Tam najdete hned jako první možnost nastavit jazyk, ve kterém na vás Facebook bude mluvit. Je to první možnost hned nahoře a rozbalíte si jí pomoci Upravit/Edit vpravo – můžete použit i tento přímý odkaz.

2017-09-28 07_59_48-(1) Language Settings.png
Podoba do září 2020. Klasický původní Facebook
Podoba od září 2020. Nový vzhled Facebooku

A tam už si stačí v rozbalovací menu najít Čeština, případně jakýkoliv jazyk, který potřebujete. Pak už stačí jen kliknout na Save Changes/Uložit změny, tedy modré tlačítko pod rozbalovátkem.

Jaké jsou další volby týkající se jazyka?

Na Jazyk/Language jsou k dispozici ještě další volby týkající se jazyka:

2017-09-28 08_08_05-(93) Nastavení jazyka.png

Do kterého jazyka chcete příspěvky překládat? vám umožní nastavit cílový jazyk pro překlady příspěvků – volba pro přeložení se objeví, pokud Facebook dojde k názoru, že jsou v jiném jazyce, než vašem vlastním (viz další volby). Překlady dělával přes Bing (a teď tvrdí, že na to má umělou inteligenci) a nečekejte, že by to poskytovalo něco použitelného.

Kterým jazykům rozumíte? vypne zobrazování překladů u zde uvedených jazyků. Mimo to ještě Facebook podle tohoto nastavení bude zobrazovat reklamu. Pokud si tedy například nastavíte Holandštinu, tak budete vidět i reklamy v tomto jazyce.

Které jazyky nechcete automaticky překládat? vypne automatické překlady, které čas od času neznámo proč Facebook vnucuje. Bohužel Facebook nechápe, že jejich překlady poskytují záplavu nesmyslů. Pokud s automatickými překlady máte potíže, tak si sem uveďte jazyky, které nechcete překládat.

Vícejazyčné příspěvky si zapněte, pokud na váš profil chcete mít možnost dávat příspěvky ve více jazycích. Tuhle funkčnost Facebook původně měl pouze pro Stránky (firemní profily) ale chvíli je už dostupná i pro osobní profily. Po zapnutí budete moci při psaní příspěvku přidat libovolný počet variant v dalších jazycích.

2017-09-28 08_10_29-(2) Daniel Dočekal.png

Pokud si toto zapnete, tak pozor na situaci, kdy máte Facebook v jiném jazyce než čeština. Facebook považuje tento jazyk za výchozí pro příspěvky (viz ostatně obrázek). Poněkud zde chybí něco jako „Moje příspěvky jsou v jazyce XY“ v Nastavení. Dost hodně i proto, že Facebook běžně špatně detekuje jazyky.

Jak změním jazyk Facebooku v mobilní aplikaci

Facebook na mobilu se v první řadě řídí tím, jaký jazyk máte nastavený pro mobilní operační systém jako takový.

Android: Změna jazyka je  dostupná přes vyvolání Menu = tři čárky nahoře vpravo a pak musíte najít sekci Nápověda a nastavení  a tam Jazyk. Tam můžete z volby Jazyk zařízení přepnout na konkrétní jazyk.

iOS:  Tady je špatná zpráva ta, že jazyk Facebooku bude vždy shodný s jazykem aplikací v Nastavení iPhone či iPadu. Takže pokud chcete Facebook v jiném jazyce, tak musíte změnit nastavení celého telefonu/tabletu. Což najdete v Settings/Nastavení -> General/Obecné -> Language&Region/Jazyk&Oblast.

2017-09-28 08.28.35.png

Tam si sice můžete přidat jazyky, které znáte, ale Facebook použije vždy první z nich (a to je ten, který používá váš iPhone/iPad). Není možné mít Facebook v jiném jazyce, samostatná volba neexistuje.

TIP: Nezapomeňte na zdejší souhrn tipů ‣ Jak používat Facebook pro marketing a další souhrn řešící ‣ Průvodce soukromím na Facebooku

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky