@365tipu

TIP#877: Jak se podívat na záznam všeho, co jste na Facebooku dělali? Activity log neboli Záznamy o aktivitách

Zajděte se podívat na www.facebook.com/me/allactivity (můžete i přes menu v pravém horním rohu, kde najdete Activity Log/Záznamy o aktivitách). Můžete si tam procházet všechno co jste na Facebooku udělali. Vložili, komentovali, přidali přes aplikaci, prostě všechno. Až do počátku vaší existence na Facebooku a skutečně i třeba rok 2007 tam najdete poměrně podrobně zaznamenaný. Byť u takto starých věcí si myslím, že Facebook tehdy nezaznamenával to všechno co v současné době.

Můžete si prohlížet vše nebo třídit různé druhy příspěvků (vaše příspěvky, příspěvky kde vás někdo označil, příspěvky co jste skryli, fotky, na co jste dali líbí, co jste komentovali a doslova desítky dalších aktivit). Můžete se i podívat co na váš profil vkládaly aplikace, kterým jste k tomu dali práva (což může být užitečné, když si nejste moc jisti, co určitá aplikace dělá). Můžete to třeba využít k zobrazení všech příspěvků, které jste na váš Facebook odeslali z Instagramu.

2017-08-31 07_36_07-Daniel Dočekal.png

Najdete zde i kdy jste měnili údaje na vašem profilu, kdy jste se stali přáteli s někým dalším a kdy jste někoho začali či přestali sledovat (ne, kdy došlo k ukončení přátelství tam není).

Pokud ještě nemáte dost, tak tam dokonce je i to co jste hledali a kde jste kdy byli (samozřejmě sem se počítají jen ohlášení polohy, ale on Facebook ví kde jste byli i bez toho).

V přehledu aktivit se navíc dá hledat a dá se i vybírat podle některých dalších kritérií, třeba podle toho s kým jste dané věci sdíleli. Různé filtry se objevují nahoře a závisí na vybraném typu zobrazovaných aktivit. Stejně tak funkčnost dostupná v záhlaví – u záznamů o poloze je tam například možnost vymazat historii.

U každé aktivity navíc vidíte jaké má cílení (veřejná, přátelé, přátelé přátel, atd) a můžete cílení i měnit. Každou položku navíc můžete rovnou odtud smazat, případně skrýt a dokonce označovat jako spam. K dispozici je v některých případech i základní hromadné označování s následnou možnosti něco provést se všemi označenými (třeba zrušit u všech fotek kde jste označeni toto označení).

Z každého jednotlivého záznamu se můžete rovnou zajít podívat na příslušný konkrétní příspěvek. To třeba pro případe, že chcete vidět tamní komentáře, líbí a sdílení. Protože tohle jediné se v záznamech o aktivitách neukazuje.

TIP: ‣ Průvodce soukromím na Facebooku obsahuje přehled řady dalších tipů, které se týkají soukromí na Facebooku. Byť kombinace soukromí a Facebook je tak trochu v rozporu. Facebook žádné soukromí nenabízí. Přesto jsou ale některé postupy a nastavení, které vás alespoň trochu mohou chránit.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky