@365tipu

TIP#1139: Jak na Spotify blokovat obtěžující uživatele? Co když vás někdo na Spotify stalkuje?

Tohle bude takový zvláštní tip. Rovnou je totiž nutné říci, že Spotify neumožňuje blokovat obtěžující uživatele. Co navíc, Spotify nemá v plánu tuto funkčnost doplnit. Dost zásadní a problematický přístup.

Spotify umožňuje sledovat kohokoliv. účty jsou veřejné, sledování nelze nijak ovlivnit. Sledování dává přístup k veřejným playlistům, tomu co si uživatel přehrává a koho dalšího sleduje. Sledovat co si lidé přehrávají je navíc možné v reálném čase, stačit aktivovat Friend Activity Feed.

2018-08-04 09_06_57-Mark Isham - The Wrigley Building.png

Jakkoliv vás na Spotify nikdo nemůže obtěžovat přímými zprávami ani komentáři, může to dělat vytvářením veřejných playlistů, ve kterých vás může jmenovat i útočit na vás.

Jediná možnost jak si na Spotify pořídit lepší soukromí je „privátní režim“, pak to ale znamená, že přestanete být vidět pro všechny, tedy pro skutečné a chtěné přátele. Právě tady by se hodilo blokování, které by vám umožnilo nechtěné sledující vyhodit a zamezit jim v přístupu. Byť, to je nutné dodat, jistě by jim nic nebránilo si založit další a další účty a pokračovat ve šmírování.

Jasně, pokud chcete mít na Spotify opravdu soukromí, tak si tam nepořizujte žádné přátele a zůstaňte v Privátním režimu. A určitě si Spotify nezakládejte pod svým skutečným jménem a e-mailem.  Popravdě, v době MP3 přehrávačů jste taky nic takového nepotřebovali.  Případně si nepořizujte Spotify – tady viz Co si ve Windows (ale i jinde) pořídit na přehrávání hudby? a Co si pořídit místo aplikace Spotify?

TIP: Stalkingu a cyberstalkingu se týkají tyto dva tipy – Jak se bránit kyberstalkigu (a stalkingu vůbec)? a Co je to stalker, stalking, cyberstalking, kyberstalking?

PS: Soukromí a bezpečnosti se věnují dva ze zdejších souhrnných speciálů:

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky