@365tipu

TIP#570: Jak z Facebooku smazat naimportované kontakty?

Pokud jste někdy udělali tu osudnou chybu a dali Facebook přístup k e-mailům a telefonům, tak tohle všechno můžete (teoreticky) nechat smazat přes Manage Invites and Imported Contacts (Spravovat pozvánky a importované kontakty). Uvidíte tam nejenom koho jste pozvali na Facebook, ale také se můžete podívat na kontakty importované do Messengeru. Což je velmi zajímavý pohled, protože u řady lidí zjistíte, že tam má i několik e-mailů, o kterých vy sami nemáte ani ponětí.

2016-07-24 13_46_41-Start.png

A pozor, Odebrat všechny kontakty najdete případně až dole pod seznamem těch nahraných. To abyste to u náhodou neudělali příliš snadno. Nezapomeňte, pokud smažete kontakty, které se tam objevily z Messengeru, že je nutné zakázat nové nahrávání. Velmi brzy by se tam opět objevily. Najdete to pod ikonkou vašeho profilu (to je ta vpravo) a pak kliknutím na Lidé.

2016-07-24 13_47_39-Start.png

Vaše kontakty se na Facebook tedy dostávají dvěma způsoby a oba můžete ovlivnit. Ten první je zásadně nebezpečný, protože znamená, že jste se nechali přesvědčit a Facebooku dali vaše přihlašovací údaje k vašemu e-mailu. Ale o tom e už řeč v Linkedin, Facebooku, nikomu nedávejte heslo ke své poštovní schránce

Facebook si v takovém případě stáhl (a kdykoliv si může znova stáhnout) všechny e-maily, se kterými jste si kdy dopisovali. Pokud jste kdy tuto chybu udělali, tak je velmi vhodné změnit heslo k vaší schránce, ale také tyto údaje z Facebooku smazat. Bohužel, stejné chyby mohou dělat další a další lidé, kteří budou mít vaši adresu v jejich poště.

TIP: V Jak zrušit účet na Facebooku a ponechat si pouze Messenger? Jde to? zjistíte, že Messenger jde použít i bez účtu na Facebooku

Druhý způsob je přes mobilní aplikaci Facebooku (a samozřejmě i aplikaci Messenger). Rozhodně neuškodí, když neustále nahrávání kontaktů z vašeho telefonu Facebooku zatrhnete. V Messengeru už víte kde, to je napsané výše. V aplikaci Facebooku to najdete Nastavení -> App Settings (Nastavení aplikací) -> Continuous Contacts Upload (Nepřetržité nahrávání kontaktů).Čistě teoreticky by to mělo být společné nastavení pro aplikaci Facebooku i Messengeru. A pokud používáte Facebook/Messenger na víc zařízeních, tak by si to mělo pamatovat.

‣ Průvodce soukromím na Facebooku obsahuje řadu dalších podstatných věcí, které byste o Facebooku a soukromí měli vědět. Řeč o této mazání nahraných kontaktů je i v Jak nastavit soukromí na Facebooku? 22 kroků, které soukromí stejně nezajistí.

PS: Proč je v prvním odstavci řečeno, že to můžete nechat smazat teoreticky? Protože Facebooku nemůžete věřit, co se skutečného smazání týče. Navíc už vaše data měl a vytěžil z nich maximum. Myslete na to i s ohledem na Je bezpečné dávat telefonní číslo Facebooku? K čemu se využívá na Internetu telefonní číslo?

TIP: Jak z Linkedin smazat importované (synchronizované) kontakty? vám poradí, jak z Linkedin odstranit importovaná data . Bohužel to tak jako tak už moc nepomůže, škoda už byla způsobena

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky