@365tipu

TIP#625: Jak z Linkedin smazat importované (synchronizované) kontakty?

Měli byste vědět, že na Linkedin se můžete podívat, jaké kontakty byly importovány. A není vůbec špatný nápad je odtamtud smazat.

novém vzhledu: Moje Síť -> Kontakty (vlevo) -> Spravovat importované kontakty (vpravo nahoře).

Správné bezpečné nastavení Linkedin je, že zde sice jsou uvedeny zdroje (Gmail, Google Kontakty, Kalendáře Google, atd), ale žádný z nich není synchronizovaný. Linkedin v žádném případě vaše kontaktní informace nedávejte.

Dříve bylo mimochodem možné mazat jednotlivé kontakty, ale Linkedin to znemožnil.

A co je zcela zásadní:  Linkedin, Facebooku, nikomu nedávejte heslo ke své poštovní schránce. Opravdu nikdy. Stejně jako není dobré Linkedin (a řadě dalších služeb) dát přístup ke kontaktům v mobilním telefonu. A nejenom proto, že v nich máte uložené věci, které rozhodně nemají být uloženy někde mimo (viz Ukládáte si v telefonních kontaktech osobní informace? Není to dobrý nápad)

Nezapomeňte, Linkedin stále, kdykoliv bude moci, zneužije vaše kontakty. Proto vůbec není dobrý nápad je tam nechat nahrát. A hodit se bude i Jak zjistit, kdo se dívá na můj profil na Linkedin?

TIP: Chcete odstranit importované kontakty z Facebooku? Jak na to zjistíte v Jak z Facebooku smazat naimportované kontakty?

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky