@365tipu

TIP#617: Jak na Facebooku smazat zprávy?

Jak smazat účet na Facebooku jsme tu už řešili (a není to samozřejmě jednoduché). Stejně jako to, jak účet na Facebooku deaktiovat a jak smazat firemní profil, tedy Stránku. A někde je tu i smazání Skupiny na Facebooku. Jenže, a to je dost častý problém, co dělat, když potřebujete smazat zprávy, které se vám na Facebooku nahromadily?

Smazat jednu zprávu (lépe řečeno konverzaci, protože Facebook se chová trochu jinak) je jednoduché – najeďte na zprávu, vyvolejte kontextové menu a v něm najdete smazání.

V předchozí podobě Facebooku/Messengeru takto:

otevřít zprávu, nahoře pod ozubeným kolečkem (Options/Možnosti se tomu říkámv malé podobě, Actions/Akce ve velkém pohledu na zprávy) vyvolat menu a tam vybrat Odstranit konverzaci/Delete Conversation. Ve velkém pohledu je navíc ještě možnost Delete Messages/Odstranit zprávy – tam se vám pak objeví výběrové políčko u každé jednotlivé zprávy v konverzaci a můžete si vybrat, které z nich odstranit.

2016-09-28 08_01_06-Start.png

Tady je ještě důležité upozornit, že to co jste smazali u vás se nesmaže u druhé strany – ten s kým jste si dopisovali pořád bude zprávy i konverzaci mít. A také je ještě vhodné dodat, že totéž co je výše popsané při použití z webu můžete dělat v Messengeru na mobilu. A třetí drobnost, při případném ručním mazání nezapomeňte, že zprávy mají několik „složek“.

Dřívější podoba:

2016-09-28 08_02_36-Start.png

Jak ale smazat všechny zprávy?

Na tohle je bohužel odpověď ta, že Facebook nic takového nenabízí a pokud chcete smazat všechny zprávy, tak musíte hezky pěkně mazat jednu konverzaci/zprávu po druhé. Ručně otevřením konverzace, vyvoláním menu, volbou smazání. A takhle pořád dokola.

Jedno možné řešení by bylo, že si do Chrome pořídíte některé rozšíření pro mazání zpráv – například Facebook Fast Delete Messages – to vám přidá knoflík pro smazání zprávy, ale také další knoflík pro smazání všech zpráv.  Ale pozor, jestli to funguje nebo nefunguje vám nepovím – je to už dost staré a rovnou musím varovat, že to chce poměrně záhadná nadbytečná práva. Osobně bych si toto nikdy do prohlížeče nepustil.

TIP: V Jak zrušit účet na Facebooku a ponechat si pouze Messenger? Jde to? zjistíte, že Messenger jde použít i bez účtu na Facebooku. A Jak na Twitteru smazat všechny mé tweety? Jak mohu hromadně mazat příspěvky? řeší toto téma pro Twitter.

Podobných dodatků pro Chrome je víc – další je například Facebook – Delete All Messages. Má jednu výhodu v tom, že aktualizace byla před pár měsíci a také to, že nevyžaduje nadbytečná práva. Stále je zde ale riziko, že si pouštíte do prohlížeče něco, co tam být možná nemá. V recenzích je navíc více než dostatek poznámek „nefunguje to“. Takže i tady je závěr – nezkoušejte to.

Osobně si myslím,že prakticky cokoliv co bude nabízet „smazání všech zpráv z Facebooku“ je zásadní riziková záležitost. Odpovídá tomu i množství velmi podivných návodů na desítkách webů. Takže konečná odpověď na to „jak smazat všechny zprávy a konverzace z Facebooku“ je ta, že to budete prostě muset udělat jednu konverzaci po druhé. Nebo rovnou smazat celý účet.

TIP: Nezapomeňte, máme tu ‣ Jak používat Facebook pro marketing a ‣ Průvodce soukromím na Facebooku se souhrnem tipů, které se týkají uvedených témat.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky