TIP#1829: Jak na Twitteru smazat všechny mé tweety? Jak mohu hromadně mazat příspěvky?

S Twitterem je to stejné jako s ostatními sociálními sítěmi, je velmi obtížné hromadně mazat tweety (příspěvky) a prakticky nemožné smazat vše a začít s čistým účtem.

Twitter samotný umožňuje mazat jen jeden tweet po druhém ve velmi otravné a pomalé podobě. Smazat všechny tweety možné není, jedině smazat celý účet a založit nový, ale pak není příliš jisté, jestli ihned po smazání bude volný název vašeho účtu. Navíc byste tím samozřejmě přišli o všechny sledované i sledující.

TIP: Související Jak na Facebooku smazat zprávy? vám ukáže jak složité je to v Messengeru. A Jak vymazat Facebook a začít znovu s prázdným účtem? jak komplikované je to na Facebooku – byť ten to před pár měsíci usnadnil možnosti vybrat (na osobním účtu) víc příspěvků a smazat je.

Samotný Twitter navíc omezuje kolik tweetů za den smíte smazat – maximum je 3 000. Teoreticky to dělá proto, aby při hacknutí účtu nemohl hacker všechno smazat, prakticky je to stejně k ničemu. Toto omezení platí teoreticky pro ruční mazání, pro mazání přes API je tu ale další limit – nedá se dostat k více než 3 200 posledním tweetům a ne starším než jeden rok. Což při snaze smazat vše (máte-li větší účet) bude znamenat nutnost mazat postupně i několik dní.

Právě mazání přes API je cesta jak mazat automaticky (či automatizovaně) – existují služby (aplikace) co za vás budou mazat. Jediný háček je, že většinou jsou placené (to proto že Twitter komplikuje vývojářům život) a také u některých z nich nemusí být jisté, zda nemají náhodou vedlejší úmysly.

TIP: Obsah vašeho účtu si můžete stáhnout. Sice ho už nemůžete vrátit zpět po promazání, ale alespoň něco si můžete schovat. V Nastavení -> Váš účet je volba Stáhněte si archiv s vašimi údaji.

Měli byste vědět, že to že budete tweety promazávat neznamená, že by snad někde nebyly uloženy. Je řada služeb co tweety archivuje, dostávají se do vyhledávání, někdo si je může schovat (jako screenshot). Mazáním tweetů můžete zcela rozbít vlákna a reakce.

Nejznámější je asi TweetDelete – tweety maže podle stáří nebo podle obsahu (můžete si vybrat text co vede ke smazání). Dá se použít jednorázově, ale také spouštět automaticky. Je tedy použitelný například k tomu, že bude udržovat na vašem Twitteru pouze tweety za poslední měsíc a vše starší umazávat. Umí i promazávat Líbí, která jste dali na tweety. Má zdarma použitelnou verzi s omezeními a placenou (14.99 USD jednorázově), která toho umí podstatně více.

Další možnosti

TIP: Další tipy a triky pro Twitter najdete v ‣ Twitter for dummies