@365tipu

TIP#2149: Jak smazat účet na Twitteru? Jak deaktivovat účet? 

Elon Musk koupil Twitter a tak je teď v kurzu mazání účtu na Twitteru. Osobně bych do toho v takto časném momentě nešel, není prozatím vůbec jasné co s Twitterem bude Musk vlastně dělat, ale pokud to chcete udělat, teď či později, je čas k tomu dodat návod.

Než se do mazání účtu pustíte, prostudujte si Měl bych online účty, které jsem přestal používat, smazat? V řadě případů bývá lepší účet ponechat. Zejména proto, že váš smazaný účet může obsadit někdo cizí.

Smazání účtu můžete udělat na webu – na Twitter.com jděte do Nastavení a soukromí/Settings & Privacy -> Váš účet/Your account a v pravé části najdete hned dole první možnosti Deaktivovat účet/Deactivate account. Twitter tak nazývá zrušení/smazání účtu.

Tradičně budete mít 30 dní na to si to rozmyslet, ale po uplynutí této doby váš účet zmizí – váš nick (to co jste měli jako @název) bude moci kdokoliv obsadit (dobrý důvod proč si deaktivaci rozmyslet), všechny tweety se ztratí (ale jenom z Twitteru, ne z vyhledávačů ani odjinud).

TIP: Pokud chcete učet deaktivovat jenom proto, abyste si mohli zprovoznit nový prázdný, tak nejprve účet přejmenujte a velmi rychle si založte nový pod původním názvem. Stejně tak můžete uvolnit e-mailovou adresu tím, že si ji na stávajícím účtu změníte.

Smazání účtu na mobilním telefonu či tabletu (screenshoty jsou z iPadu) je na stejném místě, tedy jděte do Nastavení/Settings a pokračujte do Váš účetúYour account kde najdete Deaktivace účtu/Deactivate account

V mobilní aplikaci najdete navíc vobu Lhůty pro opětovnou aktivaci – můžete si vybrat mezi běžnými 30 dni nebo zvolit 12 měsíců. Nastavení dlouhé lhůty můžete s trochou štěstí používat pro “dočasné” skrytí účtu. 

TIP: Pokud si chcete obsah svého účtu stáhnout, musíte to udělat ještě před deaktivací. Udělat to můžete na stejném místě, tedy v Nastavení/Settings -> Váš účet/Your Account.

Jak je to s mazáním účtů jinde

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky