@365tipu

TIP#2238: K čemu slouží na Twitteru Kruh (Twitter Circle)?

Twitter na konci srpna 2022 uživatelům zpřístupňuje Twitter Circle (Kruh) coby možnost omezit viditelnost tweetu jen pro určité účty (uživatele). 

Máte možnost si vytvořit Twitter Circle do kterého přidáte až 150 účtů. Kdykoliv je můžete přidávat i odebírat. O přidání či odebrání z Kruhu se uživatel nedozví. Kolik máte uživatelů v Kruhu se při přidávání nedozvíte, neukazuje se to. Je to ale vidět při tvorbě tweetu. 


V okamžiku kdy tvoříte tweet je možné vybrat “cílení” – ponechat veřejné nebo si vybrat Kruh. Pouze uživatelé kdo jsou ve vašem Kruhu pak budou moci vidět tweet.

Kruh určuje viditelnost všech tweetů, které jsou “pro Kruh” – případné změny v tom kdo je v Kruhu se projevují pro všechny tweety “pro Kruh” – není to tak, že by si snad tweet “pamatoval” pro koho byl určen v době zveřejnění.

Dostat k vašemu Kruhu je možné v menu.

Tweet omezení “pro Kruh” už nemůžete vrátit zpět na veřejný, stejně tak nemůžete veřejný tweet změnit na omezený.

Tweety omezené na “pro Kruh” není možné retweetovat, tak na to případně pamatujte.

Stejně tak není možné je embedovat na web ani sdílet na sociální sítě, respektive sdílet můžete, ale nebude vidět náhled (viz obrázek před tímto odstavcem).

Pokud si někdo bude chtít zobrazit tweet “pro Kruh” a není v Kruhu, tak se dozví “Tento Tweet není dostupný.“. Můžete si to vyzkoušet na tomto tweetu:  twitter.com/Medvidekpu/status/1564688753075134464 

Všechny reakce na tweet co má omezenou viditelnost budou mít stejně tak omezenou viditelnost.

Pokud používáte TweetDeck, tak kruh není možné používat. Kruh je použitelný na webu Twitteru a v mobilní aplikaci Twitteru.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky