Jak smazat účet na Quora?

Quoru znáte z tipu o Q&A webech (K čemu je dobrá Quora? A co jsou to Q&A weby?), místech kde můžete pokládat otázky a získávat odpovědi. Nebo prostě jenom zkoumat odpovědi na otázky, které jste chtěli položit. V  prosinci 2018 se Quora stala známou i tím, že se hackeři kompletně dostali k údajům prakticky všech uživatele, tedy nějakých 100 milionů lidí. Dost často lidí, kteří ani nevěděli, že na Quoře mají účet.

Možná si budete po tomhle incidentu chtít účet na Quoře smazat, ale k ničemu vám to už nepomůže – vaše heslo z Quory je už kompromitované, všechny vaše veřejné i neveřejné informace jsou někde v rukou hackerů. Smazání účtu s tím prostě nic neudělá.

2018-12-05 19_21_25-Account Settings - Quora.png

Přesto ale, pokud budete chtít účet smazat, tak je to vlastně docela jednoduché. Přihlaste se -> přejděte na Settings/Nastavení -> záložka Privacy/Soukromí a tam najdete (uplně dole) možnost Delete Account/Smazat účet. Pak už jen zadejte heslo a můžete si účet nechat smazat.

2018-12-05 19_18_15-Privacy Settings - Quora.png

Nevíte, jestli na Quoře máte účet? Zkuste si poslat žádost o reset hesla – pokud vám na váš e-mail dorazí odkaz pro reset, účet máte.

Nevíte jaké máte heslo? Stejný postup, reset hesla a nastavit si heslo.

Přihlašovali jste přes Facebook či Google? Postup je vlastně také stejný, pomocí resetu hesla můžete nastavit k účtu vázanému na sociální přihlašování heslo – e-mail je ten co máte pro Facebook či Google. Právě přihlašování přes Google či Facebook mohlo znamenat i to, že jste si kdysi dávno založili účet a vlastně o tom ani nevíte.

TIP: Informace o hacku viz Quora hacknuta a útočníci se dostali v zásadě ke všemu co na Quoře máte

Hodit se mohou ještě tyto tipy: