TIP#243: Jak smazat Stránku (firemní profil) na Facebooku?

Ne že by to bylo něco složitého, ale když už tu na @365tipů postupně řešíme další různorodé jednoduchosti, tak je čas i na tuto. Smazání firemního profilu, neboli Stránky na Facebooku. Udělat to může kdokoliv kdo je hlavní (plný) Správce – stačí vstoupit do Nastavení stránky (nahoře v pruhu pro správce).

facebook-odebrat-stranku

Tam na záložce Obecné najdete dole Odebrat stránku kde kliknete (nejprve na Upravit a pak na Trvale XXXX stránku odstranit), potvrdíte kliknutím Odstranit na varování, že odstranění je trvalé (ano, to byste měli vždy vědět, že není cesta zpět).  A je hotovo. Ale teď mohou nastat různé varianty.

facebook-page-delete-notifikacePokud Stránka měla jediného Správce, tak dojde k okamžitému smazání Stránky.

Pokud má více správců tak začne běžet 14 dní po které ostatní správci mají možnost smazání zastavit. Po uplynutí této doby bude nutné smazání potvrdit (Facebook vám pošle upozornění). Stránka se zároveň stane „neviditelnou“, fanoušci ji přestanou vidět (pouze správci stále mohou). Přechod do 14 denního režimu čekání poznáte snadno, řekne vám to před mazání a jakmile mazání potvrdíte, tak zobrazí „Stránka přešla do režimu odstranění. Odstranění můžete zrušit do 14 dnů„.

facebook-stranka-ceka-na-smazani

Ale pozor, na samotné stránce není nijak vidět, že došlo k přechodu do mazacího režimu – je to vidět pouze v administraci (kde je také možné zrušit odstranění).

Dva týdny čekání jsou na ochranu před zlovolným nebo náhodným (hodně velká by ta náhoda musela být) smazání. Jako vše na Facebooku je ale i tohle fatální nedodělek. Ono totiž stačí před smazáním prostě vyhodit ostatní správce a je vystaráno.

TIP: V Jak smazat účet z Facebooku? zjistíte, jak smazat osobní účet. V Jak deaktivovat účet na Facebooku? jak si ho deaktivovat. A v Jak na Facebooku smazat zprávy? bohužel moc potěšující radu nenabídne. Facebook prostě je toho názoru, že zprávy mazat jednoduše nesmí být možné.