@365tipu

TIP#050: Nastavte si Instagram aby sdílel fotky na Facebook jako (ne)veřejné. A nejenom Instagram

Dnes trochu jiný tip, možná se vám bude zdát příliš úzce zaměřený, ale ve skutečnosti tomu až tak není. Pokud používáte Instagram pro focení a následné sdílení na Facebook, tak byste měli vědět, že počáteční nastavení je, že fotky jsou sdílené jako neveřejné, určené pouze pro přátele. Což je samozřejmě nastavení správné, pokud Instagram i Facebook berete jako soukromé, osobní.

UPOZORNĚNÍ: Toto nastavení někdy v průběhu času z Facebooku zmizelo. Instagram je plně vlastněný a integrovaný, takže už není mezi aplikacemi. Pro jiné aplikace toto nastavení je ale stále k dispozici – ale netýká se už viditelnosti příspěvků.

Pokud ale máte Instagram jako chytrou „kameru“ a profil na Facebooku používáte v kompletně otevřené podobě (třeba proto že jste polobrita jako já, nebo celebrita jako Miloš Čermák), tak je dobré vědět, že nastavení můžete změnit a fotky co nasdílíte z Instagramu na Facebook budou nastavené jako veřejné. Což je hodně podstatná věc, pro každého, kdo profil na Facebooku používá v rámci marketingu. Ať už svého, nebo firemního.

Paradoxně se tohle nastavuje na Facebooku musíte jít do Nastaveni (Settings), vlevo vybrat Apps (Aplikace) a mezi aplikacemi najít Instagram (možná budete muset použít Show All/Ukázat vše) a otevřít nastavení pro Instagram.

Podoba nastavení v roce 2021
instagram-settings
Nastavení v jedné z předchozích podob

Hned nahoře najdete možnost vybrat „App Visibility and post audience“ (v češtině Viditelnost aplikace) a klasický prvek pro výběr. Přednastavené je tam Přátelé. Což můžete to chtít změnit na Veřejný/Public. To samozřejmě za předpokladu, že víte co děláte a proč to děláte.

Fotky z Instagramu sdílené na Facebook pouze pro přátele jsou samozřejmě fajn, pokud to takhle potřebujete, ale pokud chcete fotky využívat pro zviditelnění, tak je dost nutné aby byly veřejné. Jenom tak je navíc bude možné na Facebooku bez problémů sdílet dál.

Tento tip se vám samozřejmě může hodit i přesně opačně, třeba když jste si to omylem kdysi přenastavili a teď nevíte, jak to vrátit do kýžene „neveřejné“ podoby.

TIP: V Jak nastavit soukromí na Facebooku? 22 kroků, které soukromí stejně nezajistí najdete hodně užitečné věci. Neváhejte a pokračujte i do Jak nastavit soukromí na Instagramu?

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky