@365tipu

TIP#651: Kde na Facebooku najdu šťouchnutí (Poke)? A co to vlastně je?

Šťouchnutí (poke) je jedna z nejstarších a nejzbytečnějších funkčností Facebooku. Tak stará, že už dávno ztratila původní význam (který ve skutečnosti nikdy neměla) a nikdo neví, jestli vůbec ještě funguje (ale stále má své heslo v nápovědě).

POZOR: V Nové podobě Facebooku (té od září 2020) už šťouchnutí nejsou – nemůžete nikoho šťouchnout – na profilu v menu už tato možnost není. Stále funguje odkaz na zjištění starých šťouchnutí, ale to je všechno

Šťouchnutí do září 2020

Šťouchnout někoho můžete snadno. Přejděte na jeho profil a ve fotce v záhlaví klikněte na „…“ pro vyvolání menu (vpravo dole ve fotce) – tam si vyberte Šťouchnout/Poke.

Šťouchnutí najdete v upozorněních.  Tedy pokud vás někdo šťouchnul, dozvíte se o tom stejně jako když někdo dal Líbí či komentoval váš příspěvek. Z upozornění budete moci šťouchnutí vrátit. Ano, upozornění najdete například pod onou ikonkou zeměkoule v horním modrém pruhu (na webu).

2016-11-06 13_02_44-(1) Facebook.png

Případně se můžete podívat na kompletní přehled všech šťouchnutí, které jste obdrželi. Ten najdete na www.facebook.com/pokes a můžete tam i šťouchnout zpět. Budete-li se oba nudit, můžete se klidně šťouchat celý den. Abyste někoho mohli znovu šťouchnout, musí vám vrátit předchozí šťouchnutí. Ano, až tak je to zábavné.

Pokud vás někdo šťouchanci obtěžuje, je jediná možnost jak se toho zbavit, že dotyčného či dotyčnou zablokujete či vyhodíte z přátel (ale pozor na přátele přátel).

Šťouchnout můžete přátele a přátele přátel. Nemělo by být možné šťouchat někoho „cizího“. V dávných dobách bylo možné šťouchat kohokoliv.

Poznámka: Ještě před pár lety platilo, že, pokud vás někdo šťouchne a vy šťouchnutí vrátíte, tak bude prvotní šťouchající vidět obsah vašeho profilu aniž byste ho měli v přátelích. Toto by už platit nemělo. Nakonec nic takového už ani není zmíněno v popisu v nápovědě.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky