@365tipu

TIP#750: Jak odstranit zablokování někoho na Facebooku?

Zablokovat někoho na Facebooku je snadné, můžete to udělat na jeho profilu, můžete to udělat při nahlašování obsahu, kterým vás obtěžuje (mrkněte případně i do Jaký je rozdíl mezi skrytím, ukončením sledování, ukončením přátelstvím a blokováním na Facebooku). Potíž může být, když budete chtít tuto osobu odblokovat.

Zablokovaný člověk nevidí vaše příspěvky ani komentáře, nemůže se podívat ani na váš profil. Stejně tak nevidíte vy jeho příspěvky či komentáře (s drobnými výjimkami v podobě Aplikací a Skupin), ani se nemůžete jít podívat na jeho profil. Dost nesmyslně vám totiž Facebook bude tvrdit, že profil s danou adresu vlastně neexistuje (viz obrázek v záhlaví). Místo zobrazení, že jste si tento profil zablokovali a nabídnutí možnosti odblokovat.

Odblokovat někoho musíte v Nastavení -> Blokování. Pokud jste někoho zablokovali, tak se vám v Zablokovat uživatele objeví jejich seznam, hned pod políčkem, které umožňuje uživatele zablokovat.

Podoba od roku 2020
2017-03-18 07_55_15-Start.png
Podoba před změnou vzhledu v roce 2020

Zablokovaného uživatele si prostě v přehledu musíte najít. Pokud ho máte delší, tak použijte vyhledávání v prohlížeči (Ctrl+F většinou ve Windows) a nechte si jméno najít, Pak klikněte na Unblock/Odblokovat.

A když už na  Nastavení -> Blokování budete, tak se můžete podívat ještě na další různorodé možnosti blokování – možnosti posílat vám zprávy, blokování aplikací, pozvánek na události, pozvánek do aplikací a Stránek. Protože pokud vás někdo například obtěžuje jenom pozvánkami do aplikací (her), tak ho nemusíte blokovat komplet, ale jenom co se her týče.

Poslední důležitá věc? Až dotyčného odblokujete, zkuste se ještě podívat na jeho profil, jestli on neblokuje vás. To ovlivnit nemůžete, jedině že ho kontaktujete někudy jinudy než na Facebooku. A viz Jak zjistím kdo mě blokuje na Facebooku (Twitteru, Instagramu)?

PS: Zvažte důkladně, zda chcete někoho odblokovat. Zablokovat znovu ho budete moci až po 48 hodinách od odblokování. Další absurdní záležitost.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky