@365tipu

TIP#1584: Jak se ve Facebooku zbavit záplavy žádosti o přátelství od fake účtů

Facebook prakticky zcela přestal kontrolovat závadný obsah, nemá lidi aby to dělali. Což obnáší i to, že ignoruje jakákoliv nahlašování a a aktuálně došlo až k zdesetináobení počtu žádostí o přátelství od fake účtů propagujících porno. Je to možná dobrý důvod k jedné malé změně – nastavte si Facebook, že žádosti o přátelství můžete dostat pouze od přátel vašich přátel.

2020-04-04 10_39_14-Window.png

Stačí jít do Nastavení -> Soukromí -> Jak vás lidé můžou najít a kontaktovat. Hned v první volbě stačí nastavit Kdo vám může poslat žádost o přátelství na Přátelé přátel (druhá možnost je Všichni).

Přijdete tím samozřejmě o možnost aby cizí skutečný člověk žádal o přátelství. Otázka je, zda v roce 2020 to je něco špatného.

2020-03-11 17_54_17-Window.png

Žádosti o přátelství od fake účtů chodily i před příchodem koronavirových problémů. Nově jsou jich ale desítky denně a jen výjimečně je Facebook dokáže odhalit. Zajímavé na tom je i to, že všechny jsou prakticky stejné, takže by rozhodně ona tolik propagovaná AI Facebooku měla být už dávno schopná je poznat.

2020-02-15 09_31_14-Cece Sandii.png

Jde o nové fake účty ale také ve velkém o účty hacknuté.  Vše strojově přeložené do češtiny.

TIP: ‣ Průvodce soukromím na Facebooku je místo, kde najdete tipy a triky pro bezpečnější užívání Facebooku

PS: Výše popsané řešení nezafunguje, pokud někdo z vašich přátel ochotně kliká na jakoukoliv žádost o přátelství a tyhle účty si přidá. Pokud navíc nechává dostupný přehled vlastních přátel (Jak skrýt seznam přátel na Facebooku před dalšími lidmi), tak se dostanou i k vám. Muži běžně ochotně přidají do přátelství jakýkoliv účet mající atraktivní profilovku.  Pokud nějakého takového v přátelích máte, tak je možná čas se ho zbavit.

 

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky