@365tipu

Jak napojit Google Home (Alexu, atd) na mobilní data?

Google Home i Amazon Alexa potřebují k chodu Wi-Fi, jedině tak se mohou spojit se servery Google/Amazonu a řešit co chcete. Včetně případného ovládání chytré domácnosti a dalších věcí. Tahle skutečnost zároveň znamená to, že musíte mít doma (v práci, atd) něco co poskytne WiFI síť a tu musíte napojit na Internet.

Snadno řešitelné je to pomocí některého z WiFi/LTE routerů – v těch budete mít datovou SIM kartu. Pár z řešení je popsané v Jak si zajistit mobilní internetové připojení kdekoliv? Pořiďte si LTE hotspot a případně ještě v Jak si pořídit domů Internet, když nemůžete mít pevnou linku, kabel ani bezdrát?. Stát vás to bude jednorázově pořízení routeru a pak měsíční placení za mobilní datovou SIM (bývá okolo 199 Kč).

Pokud budete chtít Google Home/Alexu s mobilním Internetem chtít používat někde kde není dostupná elektřina tak i to je řešitelné – vše lze napájet například z power banky. Google i Amazon krabičky mají klasický USB konektor pro napájení. A WiFi/LTE routery většinou také nebo jsou přímo vybaveny bateriemi.

Jak dlouho to na napájení z power banky vydrží si budete muset vyzkoušet – u malých Googe/Amazon reproduktorů to bude lepší než už větších. Záležet bud i na tom na co je budete používat.

TIP: V Jak na Google Home? najdete další tipy a triky týkající se Google Home (Google Assistenta).

Jak na Amazon Alexa – další tipy a triky

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky