@365tipu

TIP#973: Tipy a triky pro Amazon Echo (Alexu), díl šestý (rozdíly mezi Echo Dot, Echo, Echo Plus a dalšími)

Které Amazon Echo si koupit? Dost zapeklitá otázka, protože na výběr jich je několik (a pouze některé jsou v International podobě, tedy přímo koupitelné do Česka) a navíc existuje první a druhá generace. Liší se i cenou, což může být první zásadní omezení. Liší se ale i parametry, které se ne zcela snadno dají pochopíte a na první pohled odhalit.

Pokud chcete rychlé doporučení, zlatá střední cesta je Amazon Echo druhé generace – za 99.99 Eur. Pokud chcete ušetřit a naučit se Echo používat, tak Amazon Echo Dot druhé generace za nějakých 50 Eur. Ta nejdražší varianta. Amazon Echo Plus vyjde na 150 Eur a ten nejzásadnější rozdíl je, že umí ZigBee pro chytrou domácnost.

hero_dot-echo-plus._CB515484415_
Echo Dot, Echo Plus a Echo

Na Amazon.com je případné srovnání k dispozici na Echo & Alexa – Amazon Devices, takže celé to kopírovat nemá smysl – pokusím se spíš vystihnout podstatné rozdíly – vynechám Echo Spot a Echo Show, které v zásadě do Česka dostanete jedině oklikou – obě se liší hlavně tím, že mají displej. A stejně tak vynechám první generaci, tu už nemá smysl kupovat.

TIP: Na konci ledna 2018 Alexa zamířila přímo na Androidy i iOS, k nalezení bude ve stejnojmenné aplikaci. Ta prozatím sloužila jen ke správě Amazon Echo zařízení, ale nově budete moci na aplikaci v telefonu (či tabletu) mluvit stejně, jako na Amazon Echo. Samozřejmě za předpokladu, že aplikaci spustíte a kliknete na aktivační prvek, nahradit „OK Google“ či „Hey Siri“ nedovolí Google ani Apple. Přítomnost Alexy poznáte podle modrého aktivačního prvku uprostřed spodní lišty. Užitečná cesta, jak si Alexu zkoušet a zkoumat jenom v mobilu, než se rozhodnete koupit Echo

x2018-01-28 14.58.03.png
 Echo DotEchoEcho Plus
Ceny v USD50 USD100 USD150 USD
BluetoothAnoAnoAno
WiFiAnoAnoAno
ZigBeeneneAno
Reproduktor0.6″2.5″ a 0.6″2.5″ a 0.8″
DolbyneAnoAno
Audio výstup (3.5 mm)AnoAnoAno
Napájení minuUSBanonene
    

PS: Ano, pochopili jste správně, že Echo v Evropě má cenu v Euro stejnou jako tu v USD.

Mimochodem, ještě existují (či brzy budou) Echo Buttons, Echo Connect, Echo Loop či Amazon Tap. To kdybyste do toho chtěli zabrousit ještě více.

Kupovat Echo Plus má v zásadě smysl hlavně pokud chcete ovládat chytrou domácnost se ZigBee zařízeními. Jiné verze Echo umí ovládat zařízení připojitelná přes WiFi. Ale tady klasicky pozor, ne všechno „chytré“ je ovladatelné přes Alexu, řada chytrých udělátek má vlastní aplikace či huby, které je nutné pořídit.

Kupovat Echo Dot má smysl, pokud chcete ušetřit peníze a nejde vám o kvalitu zvukového výstupu. Má to pouze jeden malý repráček, další modely mají relativně dost dobré reproduktory pro hudbu. Echo Dot si ale můžete koupit třeba jako inteligentní zařízení pro připojení klasického reproduktoru nebo WiFi reproduktoru.

Jak na Amazon Alexa – další tipy a triky

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky