Jak na Google Home? Připojování chytrých zařízení k Google Home (5)

Přes Google Home můžete ovládat chytrá zařízení – žárovky, zásuvky i pokročilejší. Podstatné je, jestli je Google podporuje. Přidat je musíte opět v aplikaci na mobilu.

2018-03-10 09.51.35.pngVyvolejte menu a pak Ovládací prvky zařízení Home/Home Control -> „+“ pro přidání. Tím se dostanete k abecednímu přehledu výrobců (vyhledávání nehledejte, není). Stačí najít ten váš a pak postupovat dál.  V tom samém místě se můžete podívat co máte připojené a také odpojovat.

Jen pro ilustraci, umí samozřejmě Nest, Xiaomi Yeelight, TP-Link Kasa, mydlink, Netatmo, OSRAM, Philips Hue. Z těch možná známějších či rozšířenějších – celkem jich tam jsou vyšší desítky.

Podobně jako u všech systémů pro chytrou domácnost i tady je k dispozici přiřazování zařízení do místností, možnost zařízením dávat přezdívky/nickname (mohou se pak jmenovat jinak, než v originální aplikaci).

Nezapomeňte, že jména zařízením je potřeba dávat nikoliv v češtině, povely určené pro zařízení by nefungovaly. Pokud máte zařízení víc, zkuste si najít nějaký logický systém.

Připojená zařízení je nutné ovládat hlasem, nepočítejte s tím, že by to bylo možné z mobilní aplikace pomocí nějakých ovládacích prvků (což je například možné u Amazon Echo/Alexa).

Pokud máte doma Amazon Echo i Google Home, tak se nebojte jedno a to samé zařízení připojit do obou. Bude to fungovat bez problémů, z obou můžete hlasem ovládat jedno a to samé zařízení. Jak to funguje se můžete podívat třeba v Jak funguje chytrá žárovka od Xiaomi. Včetně Alexa, Google Home a IFTTT

TIP: Všechny další tipy týkají se Google Home či Google Assistant najdete v Jak na Google Home? a pro konkurenci ve Všechno o Amazon Echo a Alexa