Jak na Google Home?  Google Home v mobilu je důležité pro nastavování (4)

Aplikace Google Home v mobilu je velmi důležitá. Všechno nastavování, změny, připojování zařízení se bude dít právě tam. Je dobré se s ní postupně dobře seznámit. Nutno dodat, že je místy dost hodně zmatená a v některých místech otevírá prohlížeč. Jak už to tak bývá, můžete mít Google Home pro Android a Google Home pro iOS (iPhone/iPad).

2018-03-01 08.35.17

Pokud si doma přes Google Home napojíte nějaká ta chytrá zařízení, tak se Google Home může hodit pro každého z členů vaší rodiny, ale nutné to není – nakonec slouží primárně k nastavování.

2018-03-01 08.36.23.pngPřepnutí aplikace na angličtinu je sakra dobrý nápad

V jiném tipu zmíněné řešení problémů s výchozím zdrojem hudby není jediný zádrhel, se kterým se setkáte, pokud si necháte mobil v češtině.

Nebude fungovat ani Disover/Objevovat, v Browse budete dost dobře možná postrádat některé věci (například TuneIn Radio). Takže pokud chcete mít jistotu, že něco v mobilní aplikaci nepostrádáte, používejte ji v angličtině.

Preview program, přístup k beta verzím

V Nastavení zařízení/Device Settings  můžete aktivovat Preview Program. Získáte tím „beta“ přístup, tedy nově vyvíjené schopnosti. Nepočítejte ale s tím, že hned váš Google Home začne umět něco nového – informaci o dostupnosti dostanete e-mailem. Budete to znamenat i to, že se pro vaše zařízení musí stáhnout a nainstalovat nové firmware.

Některé překvapivé drobnosti

Na aplikaci Google Home v mobilu nemůžete mluvit, dobré vědět. Je opravdu zmatená, k jedné a té samé věci se dá občas dojít velmi různorodými způsoby.

2018-03-01 08.37.00.png

Pokud máte G-Suite (Google Apps) tak některé věcí mít nebudete – překvapivě je to třeba tak jednoduchá věc, jako je připojení kalendáře. Tohle do Google Home musí teprve dorazit.

TIP: Všechny další tipy týkají se Google Home či Google Assistant najdete v Jak na Google Home? a pro konkurenci ve Všechno o Amazon Echo a Alexa