Jak na Twitteru ve Windows 10 vypnout upozornění

Pro Windows 10 je k dispozici poměrně povedený přirozený klient pro Twitter, stačí si ho stáhnout z Microsoft Store. Umí dlaždici v několika rozměrech, na které zobrazuje notifikace (upozornění), funguje na výšku i na šířku ale taky umí přirozené notifikace – a právě tady se dá velmi dobře demonstrovat to, co @365tipů píše v Nastavte si Oznámení ve Windows 10 podle svého a nenechte se terorizovat. Tam zjistíte, jak snadno vypnete všechno co Twitter posílá – je na to jedna volba v Nastavení -> Systém -> Oznámení a akce a najdete ji ve spodní části, v přehledu aplikací.

Twitter-Windows-10-Nstaveni-NotifikacePokud si ale některé oznámení chcete ponechat, tak je to nutné nastavit v aplikaci Twitteru – po jejím spuštění si zobrazíte účet (vlevo v menu jako Me) a pomocí Settings (nastavení) se dostanete k možnostem vypnout a zapnout různé druhy oznámení. Pokud chcete mít klid, tak doporučím nechat zapnuté jenom přímé zprávy (Direct Message). Pokud méně klidu, tak ještě přidat zapnout zmínky (mentions). V praxi to ale pak může znamenat to, že až se přihlásíte na počítač či Windows, tak vás to bude postupně a pomalu zaplavovat jednou notifikací po druhé.

Pokud budete pátrat, jestli Twitter pro Windows 10 umí přepínat účty (jako je tomu na Androidu či iOSu), tak smůla. Neumí. Ale můžete si založit účet přímo na počítači či tabletu a přepínat mezi účty Windows – a těch dalších mít další Twitteru a další sociální sítě. Pro více účtů na Twitteru je mimochodem stejně nejlepší Tweetdeck (viz Twitter na webu víc účtů neumožní. V mobilu nebo v Tweetdecku ano).

TIP: Twitter for dummies je dost důkladný návod k Twitteru. A Všechno co jste chtěli vědět o Windows 10 je přehled všech tipů, které @365tipů má a týkají se Windows 10 (ale nejenom desítek).

Twtter-Windows-10-feed

Nativní aplikaci Twitteru pro Windows 10 nakonec ale nejvíc oceníte na tabletu nebo na menším notebooku – v počítači a lepším notebooku nemá moc  smysl, tam je lepší buď použít přímo webové rozhraní Twitteru nebo již zmíněný Tweetdeck (například). Integraci v podobě notifikací ale má, pochopitelně, jenom ona přirozená aplikace (či jiná přirozená aplikace). Hodit se může cokoliv dalšího, ať přirozeného (a klidně i univerzálního) co najdete v Store (třeba Tweetium) nebo klasické aplikace pro Windows.