@365tipu

TIP#559: Jaké klientské programy pro Twitter si můžete pořídit ve Windows?

Používat Twitter ve Windows je snadné. Stačí skočit na www.twitter.com a máte k dispozici Twitter. Jenže to má jeden zásadní háček, když potřebujete používat víc účtů v jednom počítači, tak musíte mít víc profilů prohlížeče, nebo se odhlašovat a přihlašovat. Totéž platí o případné nativní aplikaci Twitteru pro Windows 10. Není sice špatná, integruje se poměrně dobře s Windows 10, ale přeci jenom, moc toho neumí. A má, samozřejmě, ono podivné Metro rozhraní.

Další dobrá možnost je Tweetdeckwww.tweetdeck.com. Ten už ale bohužel je také jenom jako webová aplikace, ale v jednom okně si můžete připojit více účtů a nastavovat řadu různých pohledů i filtrů. Tohle je mimochodem to co používám. Nezanedbatelná výhoda? Je zadarmo a je od Twitteru, takže ho nic neomezuje

2016-01-09 08_45_33-TweetDeck

Aeries vás bude stát 2.99 USD a je to jedna z těch lepších variant. Více účtů., řada přizpůsobení, ale méně použitelné možnosti filtrace a žádné plánování budoucího zveřejnění (což TweetDeck mimochodem umí a je to jedna z užitečných věcí).

Tweetium je další universální aplikace (takže Windows 8.1, Windows 10 ale i Windows Phone 8.1), ale je teď trochu zmatená, protože novou verzi (4.0) má pouze pro Windows 10, pro ostatní platformy musíte zůstat u trojkové verze. Vypadá slušně, tedy pokud toužíte po univerzální (nativní) aplikaci. Bude vás ale také stát 2.99 USD.

Tweeten vypadá slušně (Windows, OS X, Linux a prohlížeče), ale prozatím je to beta. Při pohledu na Tweeten budete mít pocit, že se díváte na TweetDeck. [12.08.20] Tweeten nakonec ožil na tweetenapp.com

TIP: S aplikacemi pro Twitter je to složité, Twitter se je před několik lety rozhodl zlikvidovat a zavedl zásadní omezení na jejich fungování. Zejména v tom, kolik smí mít uživatelů a co všechno nesmí dělat. Proto je většina aplikací pro Twitteru placená. A proto jich většina přestala existovat. Proto zde už nenajdete klienty jako Tweetie či MetroTwit.

HootSuite můžete použit, pokud máte spíš chuť na komplexní software pro správu sociálních sítí, ale nic nakonec nebrání tomu, abyste ji používali pouze pro Twitter. Pokud budete potřebovat více účtů, tak budete muset pořídit placenou verzi.

Sobees toho nakonec také umí mnohem více, než jenom Twitter a je dost podobný HootSuite (i Tweetedcku). Tedy hlavně tím, že řeší vše organizováním do sloupců.

Tweet It! umí tři účty, jde o univerzální Windows aplikaci (takže i pro mobilní zařízení) a stojí 165 Kč.  [12.08.20] nevypadá živě.

[12.08.20] Tweetz je další možnost pro Windows 10 co se objevila od prvního vydání tohoto přehledu.

Buffer musím zmínit, byť to není klientské software pro Twitter, je dost zásadní pomůckou pro plánování zveřejňování. Viz Buffer oceníte v okamžiku, kdy chcete plánovat věci na sociálních sítích dopředu.

TIP: V Nejpoužívanější software pro správu sociálních sítí najdete další „velká“ řešení, tedy software pro správu sociálních sítích poněkud komplexněji, ne pouze klientské software pro Twitter. A nezapomeňte na zdejší ‣ Twitter for dummies

Používáte ve Windows nějaký klient pro Twitter a nenašli jste ho v tomto tipu? Dejte vědět, ať můžeme doplnit.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky