@365tipu

Co je to období klidu ve Windows 10?

Pokud si zobrazíte Centrum Akcí, tak jedna z ikonek ve spodní části bude ta jménem Období klidu. V zásadě můžete být klidní, protože jsme v Česku a tím pádem máme smůlu s Cortanou a tím pádem je tahle volba použitelná jen částečně, nedostanete se k nastavení možností. Ale až jednou dorazí, tak budete vědět.

obdobi-klidu-2015-08-20Období klidu je v originále Quiet hours (a není to novinka ve Windows 10) a znamená zákaz všech notifikací/upozornění. Což je právě ona část funkčnosti, který by měla fungovat. To co nefunguje je možnost tohle nějak nastavit. Paradoxně se totiž nedá k nastavení Období klidu nijak dostat, respektive nedá se nastavit, kdy se počítač/notebook/tablet má sám přepnout do období klidu a kdy zase zpět.

Pokud mát iOS tak Quiet Hours je v zásadě obdoba DND (Do Not Disturb, Nevyrušovat), to jen tak pro doplnění. V telefonu (i ve Windows Phone) má případné období klidu vliv i na to, že vám sice budou lidé volat, ale vy nic neuslyšíte. Prostě klasika když si vypnete zvonění 🙂

POZOR: Windows 10 April 2018 Update (dubnová aktualizace) přinesla zcela novou podobu, viz Pomocník pro lepší soustředění (Windows 10 April 2018 Update)

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky