Jak vypnout nebo zapnout Centrum akcí (Action Center) ve Windows 10

Centrum Akci je na tabletu s Windows 10 užitečná věc, kterou prostě „vytáhnete“ zprava na displeji. Na počítači je i není užitečná, ale každopádně se tam schovávají upozornění (notifikace) a některé podstatné ovládací prvky (vypínáni a zapínání Wifi, období klidu a řada dalších věcí). Pokud Centrum Akcí nechcete používat můžete si ho vypnout.

Vypnutí a zapnutí Centra akcí se děje ve stejném místě jako vypnutí/zapnutí data+času v panelu nástrojů. Takže se buď mrkněte tam, nebo to zkuste přes Win + I (Nastavení) -> Systém -> Oznámení a akce ->  Vypnout nebo zapnout systémové ikony.

centrum-akci-2015-11-26 18_37_01-Nastavení

Připomeňme, že součástí Centra akci mohou být různorodá upozornění, která je možné si lépe nastavit – lépe hlavně tak, aby vás neobtěžovala zbytečná upozornění (řeč je o tom v Nastavte si Oznámení ve Windows 10 podle svého a nenechte se terorizovat).

centrum-akci-Snímek obrazovky (15).png
Centrum akcí na tabletu, ve spodní část poněkud více ikonek, než na klasickém počítači. 

Pro pokročilejší?

Centrum akcí (Action Center) má klíč v registry – HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Windows\Explorer je typu DWORD a pokud ho smažete (nebo nastavíte na 0), tak se přestane zobrazovat. Jednička vám Centrum akcí vrátí zpět.

Mimo registry můžete použít i Group Policy Editor, tam hledejte v User Configration Templates -> Start Menu and TaskBar -> Remove Notifications and Action Center. Nezapomeňte, že takto prováděné změny zpravidla vyžadují restart Exploreru nebo odhlášení a přihlášení.