@365tipu

TIP#543: Jak snadno vytvářet obrázky pro blog či sociální sítě?

Tento tip bude tak trochu opakovat to co  je již schováno v řadě dalších tipů. ale určitě se vyplatí tomu věnovat jeden samostatný, trochu lépe zaměřený. Pro případné další podobně zaměřené tipy se podívejte na konec, je tam odkaz na několik velmi užitečných tipů.

Obrázky a koláže

Pablo vytvořili tvůrci Bufferu (což je mimochodem značně nepostradatlená aplikace pro sociální sítě) a je to extrémně jednoduchá pomůcka – vezmete obrázek a do něj můžete přidat pár kousků textu a nějaké to logo. Obrázky jsou tam dostupné zdarma (a je jich opravdu hodně) nebo si můžete vložit vlastní. Ideální pro tvorbu různorodých citátů a poutáků, dopředu si můžete vybrat i velikost vyhovující dalšímu sdílení na sociální sítě.

Canva je podstatně pokročilejší než Pablo, nabízí záplavu šablon, obrázků, symbolů i ikonek, řada věci je dostupná zdarma, další si můžete kupovat. Vámi vytvořené věci zůstanou uloženy a můžete se k nim kdykoliv vracet a měnit je. Canva funguje zdarma, ale pokud si ji začnete platit, získáte některé dost dobré vychytávky.

  • V roce 2016 dorazila služba DesignBold vypadající jako solidní konkurence pro Canva.
  • A rok 2017 přinesl Crello.

Placeit je trochu specializovaná záležitost, pokud potřebujete do článku obrázek s něčím umístěným v mobilu či tabletu, tak přesně k tomu tahle služba slouží. Vedle obrázků umí i videa.

2016-06-26 08_03_22-All Your Designs – Canva.png

Více ale viz samostatný tip Jak udělat na Instagramu koláž. A vlastně nejenom tam.

Adobe Spark je pokus Adobe proniknout právě do oblasti snadného vytváření obrázků, těch použitelných a mířících na sociální sítě. Příběhů, animovaných videí a řady dalších podobných věcí. [11.03.17]

Visage se obevila až někdy později v roce 2016 a v mnohém může být podobná Canva – umí šablony, nahrávat obrázky a vše dělat online. [08.04.17]

TIP: Možná hledáte jak tvořit vývojové diagramy (flowcharts). Mrkněte do V čem vytvářet vývojové diagramy?

Fotky zdarma

Unsplash, Pexels a Gratisography jsou tři mnou často používaná místa kde najdete zdarma a volně dostupné fotografie. Je jich ale mnohem více, desítky dalších najdete v tipu Služby se zdarma použitelnými fotografiemi a vyhledávání fotografií a záleží jen na vás, co si vyberete.

Tady nezapomeňte na jednu drobnost, popsanou v tomto tipu: Ilustrační fotografie? Jak na ně? Pozor na ty, které používá na Internetu skoro každý, vyhněte se jim.

Infografiky a grafy

Easel.ly je možná dobrý způsob jak si začít s infografikami, ale tohle (tedy v čem vytvářet infografiky) je téma samostatného tipu (odkaz na něj najdete na konci tohoto tipu). Setkáte se tam i s další užitečnou pomůckou jménem Venngage či Infogr.am (a výše uvedené Canva můžete použít také).

Google Charts vám pomohou tam, kde chcete vytvořit nějaký graf. Stejně tak vám pomůže třeba Microsoft Excel, ale pokud ho nemáte, tahle cesta je užitečná. Podstatně pokročilejší může v tomto ohledu být Tableau.

2016-06-26 08_04_27-Create infographics & online charts _ infogr.am.png

Další tipy na toto téma?

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky