TIP#482: Jak a kde na Internetu hledat fotografie

Klasické hledání fotografií už má dnes každý vyhledávač – Google Images (www.google.com) bohužel změnil vzhled a stal se mírně nepoužitelným. Microsoft Bing (www.bing.com) je dobrou alternativou, bohužel trpí stejným syndromem obtížné použitelnosti. Každopádně jde o dvě nejzákladnější služby, které můžete použít pro hledání určitého obrázku či fotografie a určitě je budete používat velmi často. Můžete zkusit i české www.obrazky.cz od Seznamu, ale žádné pokročilejší funkce nečekejte.

Pro nalezení fotografie stačí jenom nějak vhodně „popsat“ co hledáte – obrázky mají zpravidla nějak vztah s textem okolo nich. A toho právě vyhledávače využívají – výsledky mohou být stejně dobré jako zavádějící. Google Image Search navíc nabízí (tedy spíše nabízel, do doby před redesignem) možnost najít i „similar“ (neboli podobné) obrázky. Výsledky byly občas dost absurdní.

2016-04-26 08_04_07-romantická večeře - Google Search.png

Google Similar Images je nicméně dostupné samostatně (a zjistíte tak, že „client=similar-images-labs“ v adrese při hledání zpřístupní zpět to, co redesign Google Images někam zazdil.

Při hledání může pomoci i reverzní hledání fotografií, tedy to že máte fotku a chcete ji najít na Internetu a najít i další, které jsou ji vizuálně podobné. Umí to dobře Google, ale ne vždy to poskytne to co potřebujete.

www.picsearch.com – další z alternativ, pokud vás neuspokojí první dvě jmenované.

www.imagetoss.com – o sobě říká, že je jednička ve vyhledávání obrázků. Těžko posouditelné, ale máte další variantu.

www.fotosearch.com – příklad jedné z několika služeb, které hledají jenom v Stock fotografiích. Podobně jako www.picfindr.com/

Kde získat fotky k použití zdarma? je hodně velký přehled míst, kde se vyskytují fotografie s licencí pro použití zdarma a většinou mají tyto služby (a fotobanky vůbec) vlastní systém hledání. Najdete tam i pár dalších služeb na hledání fotografií, ale s tím, že jde o hledání s určitou licencí.

Když už je řeč o fotkách, tak Služby pro hledání fotografií ve více online zdrojích určitě prostudujte.

Další možnosti :

Par podstatných věcí, týkající se fotografii

Mohu z Internetu (z Google) vzít fotku a použít ji vám vysvětlí, že věci co najdete někde v Google Images nemůžete používat jak vás napadne. Dost podstatné. 

Jak najdu odkud pochází nějaká fotografie? Jak zjistím kdo je autorem? je o hledání opačném. Tedy máte fotografii a chcete zjistit, kde na Internetu se nachází. Hodně užitečné.

Reklamy