@365tipu

TIP#1279: Jak použít reverzní hledání obrázků na Androidu či iPhone/iPadu

Reverzní hledání obrázku určitě znáte – funkce v Google Images (Obrázky Google), kam nahrajete obrázek a Google vám řekne, kde všude jinde ho našel. Řeč o tom byla už hodně dávno v  Jak najdu odkud pochází nějaká fotografie? Jak zjistím kdo je autorem?, kde navíc najdete i další služby, které reverzní hledání umí.

2019-01-24 07.19.29.png

Jenže, v okamžiku kdy chcete reverzní hledání v Google Images použít na mobilním telefonu, tak zjistíte dost podivnou věc. Není to možné, na images.google.com se na mobilech nezobrazuje možnost nahrání obrázku. Navíc tam není možné vložit jenom URL (odkaz) obrázku, je ho tam skutečně nutné nahrát.

První řešení využívá toho, že mobilní verze Chrome má v menu na obrázcích (vyvolat dlouhým držením) to samé co klasické Chrome – tedy volbu „Vyhledat tento obrázek ve službě Google„.  Funguje to snadno a rychle, ale použitelné to je jenom pro obrázek, který máte zobrazený v prohlížeči.

Druhá schůdná cesta je v mobilním prohlížeči vyvolat verzi pro desktop (v Chrome je to například v menu) a pak se vám objeví klasická plná verze pro počítač, kde je možné obrázek nahrát běžným způsobem.

Pokud máte obrázek uložený v telefonu či tabletu, tak je tu druhé řešení – na www.labnol.org/internet/mobile-reverse-image-search/29014 můžete udělat přesně to, co neznámo proč Google Images neumí. Nahrát obrázek uložený v mobilu, tabletu ale klidně i v počítači. Má to i snazší adresu – reverse.photos– nejlépe uložit do oblíbených.

Pokud netrváte na hledání přes Google, tak můžete zkusit Bingwww.bing.com/images umí nahrát fotku i při použití na mobilních zařízení. Pokud by vás to zlobilo v Safari, tak pozor, v landscape (na široko) režimu to prostě nefunguje. Můžete si pořídit i aplikací pro Bing – reverzní hledání tam je zabudované.

TIP: Vyhledávač není jenom Google, sou i další. Viz Kde hledat, když nejede Google? Bing, Duckduckgo a další vyhledávače

POZNÁMKA: Nezapomeňte, reverzní hledání s fotkou co máte v mobilu/tabletu/počítači znamená, že se nejprve musí nahrát na server. U velkých fotek to nejenom může trvat dlouho, ale bude vám to požírat FUP.

www.tineye.com umí také přímo nahrát fotku. Stačí kliknout na šipku vlevo vyhledávacího políčka.

Reverzní hledání umí i www.yandex.com – stačí jít do Images a musíte klepnout do vyhledávacího políčka aby se vám objevilo Search by Image.

Pokud byste toužili po aplikacích pro reverzní hledání tak zkuste Veracity (iOS), Search by Image (Android) či Reversee (iOS). Osobně bych spíše doporučil to řešit přes web, než si zbytečně pořizovat další aplikaci.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky