@365tipu

TIP#145: Nepostradatelné pomůcky pro Pinterest co se hodí i pro sociální sítě

Původně jsem váhal, jestli se takhle samostatně věnovat Pinterest, přeci jenom to není v Česku nijak masivně rozšířená síť (zde najdete přehled sociálních sítí). Jenže, já tuhle fotkovou sociální síť miluju (tudy na můj profil), v USA i leckde jinde opravdu fantasticky roste a svět marketingu i obchodování je dnes založen hlavně na fotkách. Co navíc, když tenhle tip postupně vznikal, tak jsem zjistil, že některé z těch pomůcek „pro Pinterest“ se velmi dobře hodí i pro sociální sítě další. Všude tam, kde potřebujete pracovat s obrázky.

Takže, nenechte se mást tím, že je to o Pinterestu, protože řadu z níže uvedených věcí využijete pro další sociální sítě, blogy, firemní weby. Buffer, Pablo, Canva, Share As Image či Quozio jsou fakt dost užitečné věci.

 • Buffer www.bufferapp.com – je jedna z mála pomůcek pro plánování a vkládání na sociální sítě, kde je integrované nové API Pinterestu. To že umožňuje plánovat vložení pinů je jedna z podstatných funkcí. Vice případně v Buffer oceníte v okamžiku, kdy chcete plánovat věci na sociálních sítích dopředu.
 • Pablo www.buffer.com/pablo – od tvůrců Bufferu je jednoúčelová pomůcka pro vytváření obrázků pro sociální média, takových co obsahují nějaká ta moudra. Má jedinou vadu, z nabízených fontů některé neumí správně česky. Výsledek umí tweetnout, dát na Facebook, nasdílet přes Buffer i si ho můžete stáhnout.
 • Tailwind www.tailwindapp.com – coby kompletní správa účtu, analytické informace a vůbec další užitečnosti. Zadarmo si ale moc neužijete, 9.99 USD měsíčně
pinterest-mpu
Pinterest jsou fotky, fotky a pak zase foty. Tenhle najdete na www.pinterest.com/medvidekpu
 • ViralTag www.viraltag.com – není pouze pro Pinterest, ale týká se hlavně obrázků a opět není zdarma a ani není nejlevnější.
 • Viralwoot www.viralwoot.com – se původně jmenoval Pinwoot a je další variantou software pro kompletní práci s Pinterestem. Prozatím je´asi použitelný zadarmo (ale má cenový plán za 12 US měsíčně), postrádá analytiku, ale za vyzkoušení možná stojí. Má ale jednu vadu, kterou bohužel bude mít poměrně dost dalších pomůcek – musíte mu svěřit přihlašovací údaje k Pinterestu (až donedávna neměl API, takže je to ještě chvíli pochopitelné)

TIP:  Je pravdou, že v sociálním marketingu se neobejdete bez Facebooku (proto tu máme příručku Jak používat Facebook pro marketing) a Twitter na to sice možná nevypadá, ale pro řadu firem a odvětví je nepostradatelný. V tomto případě vám poradí Twitter for dummies

 • Pinvolve www.pinvolve.co – slouží k propojení Facebooku (Stránky) na Pinterest a Pinterestu na Stránku na Facebooku. Zadarmo nefunguje automaticky a umí jenom jednu Stránku, za peníze toho umí víc. Ve verzi zdarma se vám ale může hodit třeba i pro tu  maličkost, že vytvoří na Stránce záložku s fotkami z Pinterestu. A vedle Pinterestu navíc umí i připojit Instagram. Jak to ve výsledku vypadá se můžete podívat třeba na této Stránce.
 • PinGroupie www.pingroupie.com – pomáhá hledá nástěnky, kde mohou přispívat další lide. Což je v praxi použitelné k tomu, že tam můžete začít přispívat a těžit z tamní audience.
 • PinAlerts www.pinalerts.com – vám pošle e-mail, pokud někdo připne na Pinterest něco z vašeho webu. Kupodivu jde o zdarma dostupnou službu a pokud se trochu zamyslíte, tak to vlastně můžete používat pro monitorování jakéhokoliv webu. Nejsem si ale zcela jist, jak se vám tam podaří zaregistrovat, poněkud to je pekelně pomalé.
 • Lovelist www.lovelistapp.com – je ve skutečnosti aplikace pro mobil. Funguje tak, že scanujete čárové kódy reálného zboží a šoupáte to na Pinterest.
 • Pinstamatic – www.pinstamatic.com – míří na uživatele Pinterestu a pomáhá vytvářet nástěnky. Ale umí i leccos dalšího, třeba vytvořit Pin z vašeho účtu na Twitteru a vytvářet obrázkovou podobu nějakých těch chytrostí (tipy na další podobné služby viz dále).
canva-designs
Canva – www.canva.com – umí leccos, ale hlavně má předpřipravené šablony.
 • Canvawww.canva.com – už je v jiných tipech zde na @365tipů, ale nemůžeme vynechat, má totiž předpřipravené šablony i pro Pinterest.
 • DesignBold se objevila někdy v roce 2016 a vypadá jako docela slibně se rozvíjející konkurence pro Canva.Rok 2017 přinesl Crello.

TIP: Právě zmíněné Canva není na @365tipů poprvé – najdete ji ve  V jakých nástrojích vytvářet infografiky a vizualizace? a ještě v Online služby pro tvorbu letáků, bannerů, log, obrázků s citáty a tak vůbec

 • Stencil – getstencil.com (dříve Share As Image www.shareasimage.com) – umí poněkud pokročileji než výše zmíněno Pablo vytvářet obrázky pro sociální média, ale Pablo můžete mít zadarmo, tady jde o 8 USD měsíčně. Na druhou stranu, v ceně jsou i obrázky.
 • Quoziowww.quozio.com – promění citáty a moudra v obrázek. Vyláme si zuby na češtině (má špatný font), takže se bude spíš hodit pro cizojazyčné aktivity. Jinou podobnou službu jménem Pinwords www.pinwords.com – už máme v jiném tipu. Stejně jako Recite Thiswww.recitethis.com
 • Page2Images www.page2images.com – vytvoří screenshot webové stránky. A ten poté můžete použít pro Pinterest. Umí ale i ještě nějaké další vychytávky (má například bookmarklet pro snadné použití). Přes PInPage část umí rovnou zpracovat pro Pinterest
 • Pinreachwww.tailwindapp.com/pinreach – se stal součástí Tailwindu, ale to nevadí, na zkoušku se vyplatí přihlásit (používají API), protože vyzkoušet si budete moci leccos, ať už jde o analytiku nebo správu účtu.

Nezapomeňte, že samotný Pinterest má vlastní Analytics část, ale ta předpokládá, že budete používat Business (firemní) verzi účtu. Pro osobní účet použít nejde.

A než tenhle tip skončí, tak jenom výzva – používáte aktivně Pinterest? Ozvěte se, pokud je co ukázat, rád to ukážu, samozřejmě nejenom tady na @365tipů. A pokud máte nějaké další tipy na pomůcky pro Pinterest, tak se ozvěte taky.

Další tipy na toto téma?

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky