@365tipu

TIP#139: Online služby pro tvorbu letáků, bannerů, log, obrázků s citáty a tak vůbec

V nedávném tipu V jakých nástrojích vytvářet infografiky a vizualizace? najdete přehled trochu specializovaných online nástrojů pro tvorbu infografik a vizualizací, ale je vhodné probrat ještě další skupinu užitečných nástrojů. Těch co vám umožní vytvářet různorodé další grafické věci – letáky, bannery, záhlaví a profilovky účtů na sociální sítě, obrázky s citáty, koláže, plakáty atd.

Stejně jako v případě infografických nástrojů i zde je poměrně široký výběr, byť stejně tak široká je kvalita. Výhoda je, že s postupem času přicházejí nové služby a některé stávající se velmi výrazně zlepšují.

Jdeme na to, tipy na některé online nástroje pro tvorbu grafiky

SquareSpace Logo – www.squarespace.com/logo – je tak trochu ukryté v spleti daleko širších možností samotného SquareSpace, ale tady jde jenom o jednu jedinou věc. Snadnou cestu, jak vytvořit logo. Square space samotné – www.squarespace.com – má grafických pomůcek ještě pár, takže ho případně nezapomeňte prozkoumat, byť hlavním smyslem této služby je jednoduchý hosting webových stránek.

Canva – www.canva.com – je jednou ze služeb, která se mně osobně v poslední době líbí opravdu hodně. Navrhnout v této službě můžete spoustu věci – grafické prvky pro sociální média, prezentaci, plakáty, vizitky,  pozvánky… Užitečné je, že máte k dispozici dostatek příkladů, se kterými můžete začít. Canva má i mobilní aplikaci, takže neváhejte ji vyzkoušet.

DesignBoldwww.designbold.com – vypadá jako slibně se vyvíjející alternativa ke Canva. Zejména pokud chcete jiném předlohy/rozvržení, než které dnes používají prakticky všichni.

Rok 2017 přinesl Crello. Style a způsoby podobné výše uvedeným

TIP: Bude se vám ještě určitě hodit Služby se zdarma použitelnými fotografiemi aneb Kde získat fotky k použití zdarma?, V čem opravovat obrázky a fotky a nekrást kvůli tomu Photoshop?, Jak vytvářet world cloud, mraky slov a třeba i Jaké online nástroje pro práci s fotografiemi a obrázky?

recite-com

Fotojetwww.fotojet.com – je někdy označované jako „Canva Lite“ a postupně je lepší a lepší (už nějakých těch více měsíců existuje).

ReciteThis – www.recitethis.com – se bude hodit pro vytváření tolik oblíbených obrázků s citáty. Což, jak známo, je jedna z hojně sdílených a šířených věcí na sociálních sítích.

Quozio – www.quozio.com – je totéž, co předchozí tip, ale podstatně jednodušší. Takže pokud třeba hodně spěcháte a prostě nutně potřebujete tu jednu větu do obrázku, tady to půjde rychle.

Pinwords – www.pinwords.com – je třetí tip z kategorie „vezmi text a udělej z něj obrázek“. Obrázek si můžete nahrát sami, případně si pořídit zdejší. A na výběr je pár efektů pro text. Výsledek můžete uložit přímo na této službě a sdílet na sociální sítě. 2016/05 zjištěno jako zmizivší.

notegraphy-com

Pokud máte iOS (iPad/iPhone) či Android tak hodně dobrá aplikace na vytváření takovýchto koláži textu a grafika se jmenuje Notegraphy. Zajímavé na ní je i to, že má webovou podobu, kterou můžete použít stejně jako tu na telefonu či tabletu. Vedlejší efekt je ten, že vše v Notegraphy vytvořené tam můžete mít uložené a umí to sdílet a tak vůbec.

TIP: Osobně Notegraphy používám na iPadu pro vytvoření nějakého toho „ci(n)tátu“, který poté skrz Instagram zečtvercovatím a sdílím na sociální sítě. 

Piktochart www.piktochart.com – je zmíněný už v tipech na nástroje pro infografiky, ale umí toho daleko více.

Designmantic www.designmantic.com – můžete zkusit pokud potřebujete rychle vytvořit jednoduché logo. Což se může stát dost často. A nemusíte mít zrovna takové velké štěstí jako @365tipů, kde logo vytvořil Petr Václavek (viz Máme nové logo).

Logogenie www.logogenie.net – je další alternativou mezi nástroji na vytváření loga. Stejně jako GraphicSpringswww.graphicsprings.com a je asi vhodné dodat, že služeb na tvorbu log online je hodně, možná až tak, že by se skoro vyplatilo udělat samostatný tip. Ale to možná, časem.

TIP: Téma tvorby loga viz 10 zdarma dostupných nástrojů na vytváření log. Jak vytvořit logo a kde vytvořit logo?

Gravit – www.gravit.io  – je zadarmo, tedy poté co si založíte účet a nečekejte stahování, jde o čistě online pomůcku. Do přehledu byla doplněna v dubnu 2016.  Někdo ale říká, že je to spíš něco jako Adobe Illustrator. Což tu ale řešíme v Jaké jsou alternativy pro Adobe Illustrator, v čem vytvářet vektorové malůvky?

Adobe Spark je pokus Adobe proniknout právě do oblasti snadného vytváření obrázků, těch použitelných a mířících na sociální sítě. Příběhů, animovaných videí a řady dalších podobných věcí. [11.03.17]

2017-04-08 10_31_47-Visage _ Welcome.png

Visage se objevila až někdy později v roce 2016 a v mnohém může být podobná Canva – umí šablony, nahrávat obrázky a vše dělat online. [08.04.17]

Nestačilo vám to? Nepostradatelných pomůckách pro Pinterest co se hodí i pro sociální sítě najdete ještě řadu dalších užitečných věcí. A v Jak snadno vytvářet obrázky pro blog či sociální sítě? najdete mé tři nejvíce používané služby na získání fotek zdarma. A pak také další služby, které vám umožní je využít dál. 

Jak udělat na Instagramu koláž. A vlastně nejenom tam sice vzniklo „pro Instagram“, ale všechny tam uvedené aplikace i programy můžete použít i mimo Instagram.

Tradičně platí, že pokud máte nějakou vámi oblíbenou pomůcku, tak dejte vědět. Můžete přes 365tipu@gmail.com, přes @365tipu na Twitteru nebo přes Stránku na Facebooku.

Další tipy na toto téma?

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky