@365tipu

TIP#1376: 10 zdarma dostupných nástrojů na vytváření log. Jak vytvořit logo a kde vytvořit logo?

Co je logo určitě víte, takže to není potřeba rozvádět. V profesionální velké podobě se vytváří v grafických/vektorových editorech jako je třeba těch od Adobe. Můžete samozřejmě zvolit i něco levnějšího, na světě existují i loga, která vznikla v Malování ve Windows. Často použití software předchází kupa pomalovaných papírů, což je (popravdě) stále nenahraditelný nástroj. Tvořit ho můžete na počítači, stejně jako třeba na tabletu.

Až budete řešit online vytvoření loga vlastními silami, tak si ohlídejte aby výsledné logo bylo vaším vlastnictvím (autorská práva), dostupnost vektorových formátů (v bitmapě moc logo nepomůže) a neomezené užití loga (některé služby mohou klást omezení).

Do ošetření práv patří i nutnost mít vyřešené fonty, které ve vámi vytvořeném logu použijete. Včetně symbolů, které velmi často budou tvořit zásadní prvek.

TIP: Jak @365tipů k logu přišlo je příběh vzniku loga pro tento web.  Je to i jedna z cest jak můžete získat logo, poptejte na Twitteru šikovné lidi, dohodněte s nimi podmínky a cenu. Pokud to neumíte na Twitteru, tak existuje řada služeb pro poptávání lidí.

Zajímavou variantou pro vytváření log jsou různorodé online nástroje, které to umožňují či zjednodušují.

LogoVerge – logoverge.com – je zajímavé tím, že má určitou formu AI a můžete vyjít z předpřipravených šablon.

2019-06-08 18_30_40-Window.png

Canva – www.canva.com – už znáte, je v pár starších typech. Má i vlastní Logo Maker.

DesignHill – www.designhill.com/tools/logo-maker – je další pomůcka slibující AI.

Squarespace logo – logo.squarespace.com – je oproti předchozím poněkud omezenější, ale je to stálice s množstvím šablon, jednoduchým užitím a kvalitou.

Online Logo Maker – www.onlinelogomaker.com – je další varianta. Stejně jako pár předchozích umí vektorové výstupy (což může být dost podstatný vlastnost)

TIP: Jak snadno vytvářet obrázky pro blog či sociální sítě? je trochu podobné téma, jen jde o obrázky. Tvorba loga je hodně podobný úkon, ale má poněkud jiné potřeby a výsledky.

2019-06-08 18_34_01-Window.png

DesignEvo – www.designevo.com – nabízí klasicky šablony, fonty a řadu dalších vychytávek.

Logojoy – logojoy.com – opět využívá AI a setkáte se zde i s placenými funkčnostmi.

Foundry – www.logomakerapp.com- – je zajímavé tím, že jde o pomůcku v podobě aplikace pro iOS i Android.

Hatchful od Shopify – hatchful.shopify.com . je vlastně jenom další alternativa. Zajímavá tím, že e-shopová platforma měla potřebu si pořídit vlastní nástroj pro tvorbu log.

Logo Genie – www.logogenie.net/free-logo-design – už jenom do počtu deseti slíbených tipů.

TIP: Některé ze zde uvedených služeb najdete i v Online služby pro tvorbu letáků, bannerů, log, obrázků s citáty a tak vůbec

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky