@365tipu

TIP#060: Twitter for dummies (8): Jak mohu vidět Twitter očima jiného uživatele? Tedy tweety, které vidí ten uživatel?

Někdy v roce 2011 stačilo přejít na profil uživatele, kliknout na   Sledovaní a viděli jste timeline (newsfeed, pokud chcete) očima toho uživatele. Jenže, zhruba o rok později se tahle možnost ztratila a možnost vidět Twitter, tak  jak ho vidí někdo jiný, zmizela.

Roman Řípa se v sobotu ptal, „Mila Sally, jaka sluzba mi ukaze Twitter ocima nejakeho uzivatele – podle toho, koho sleduje? Diky„. Odpověď dostal na Twitteru, ale myslím, že je vhodné ji zachovat i jako tip. Byť je to jen maličkost.

tweetdeck-roman-ripa-feedDnes je „cizí timeline“ vidět v Tweetdecku (to je hodně užitečný nástroj na práci s účtem přímo od Twitteru, viz též Správa více účtů na Twitteru – na webu, v mobilu či Tweetdecku), stačí si otevřít uživatele a kliknout na Home. Nebo si jeho feed přidat jako samostatný sloupec (což můžete přímo z Home zobrazení uživatele také udělat).

Čistě teoreticky by to také měly umět některé aplikace ShadowMe for Twitter například (iOS).

Třetí řešení by bylo, vytvořit si list/seznam (viz tip o Seznamech) s lidmi, které daný člověk sleduje – narazíte ale na limit počtu lidí v seznamu.

Jednu věc je ale dobré si ještě uvědomit, nepodaří se vám vidět uživatele, kteří jsou „soukromí“ ani kteří vás blokují (nebo vy blokujete je). Jiná omezení Twitter nemá, takže by takto znázorněná timeline měla být poměrně věrná.

Co budete samozřejmě ještě postrádat jsou přímé  odpovědi (replies, tedy tweet začínající přímo „@“, viz TIP #041: Twitter for dummies (1). Tweet, odpověď, zmínka, přímá zpráva aneb jak se tvoří tweet).

Snad se při neděli nebudete zlobit, že je to takový „triviální“ tip 🙂

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky